Organizatör Eddie Hearn, Joseph Parker Hakkında Konuştu

» karma » Organizatör Eddie Hearn, Joseph Parker Hakkında Konuştu

Organizatör Eddie Hearn, 1 Mayıs’ta Derek Chisora’yı mağlup ederse Joseph Parker’ın gelecek yıl bir dünya ağır siklet şampiyonluğuna yakın olabileceğine inanıyor.

Organizatör Eddie Hearn, 1 Mayıs’ta Derek Chisora’yı mağlup ederse Joseph Parker’ın gelecek yıl bir dünya ağır siklet şampiyonluğuna yakın olabileceğine inanıyor.

Organizatör Eddie Hearn, Joseph Parker, Derek Chisora’nın uzun süredir devam eden unvan hırslarını ortadan kaldırabilirse, “parçalanmış” bir dünya ağır sıklet kemeri için meydan okumanın eşiğinde olacağını söylüyor.

Yeni Zelandalı, 1 Mayıs’ta Chisora ile karşı karşıya, Sky Sports Gişe Bürosu’nda canlı yayın yapıyor ve zafer, sıralamadaki yüksek konumunu güçlendirecek; WBO ile üçüncü ve hem IBF hem de WBC ile altıncı.

Anthony Joshua ve Tyson Fury, bu yaz tartışmasız bir dünya şampiyonluğu mücadelesi ile başlayan iki dövüşlü bir sözleşme imzaladı Maltcasino ve Hearn, Parker’ın 2022’de kemerlerin boşaltılması halinde, Parker’ın meydan okuyacak iyi bir konumda olacağına inanıyor.

Hearn Sky Sports’a “Bu sadece ilk zilden itibaren çalacak,” dedi.

“Aslında, Joseph Parker Junior Fa’ya karşı galibiyetinden beri tam orada. O, birkaç yönetim organıyla ilk beşte, ilk altıda.

“Chisora’yı yenerse, bu kemerler muhtemelen 2022’de parçalandığında, bu onun için gerçekten önemli bir kavgadır.”

Eski WBO şampiyonu Ekim 2019’da Chisora ​​ile karşılaşacaktı, ancak örümcek ısırığı maçın iptal edilmesine neden oldu.

Chisora ​​bunun yerine David Price’ı yendi, ancak son dirilişi geçen Ekim ayında Oleksandr Usyk’e puan kaybıyla durduruldu.

Hearn, “Bazen insanların ‘Del Boy’a yeterince itibar etmediğini düşünüyorum,” dedi.

“Pound başına pound büyük, tartışmasız kruvazör siklet şampiyonu olan Oleksandr Usyk’e karşı rekabetçi bir dövüşü kaybetti.

“Parker’ın tarzı ona çok daha yakışacak.

“Her iki adam da yeni bir eğitim takımıyla takım oluşturuyor. Harika, harika adamlar. Andy Lee, elbette Joe Parker’ın köşesinde ve Buddy McGirt, Chisora’nın köşesinde. İlginç bir savaş olacak.

Chisora, bir dünya kemeri için meydan okuma umutlarını yeniden canlandırmak için bir galibiyetin gerekli olduğunu biliyor.

Hearn, “‘Del Boy’ için, büyük, büyük bir ağır sıklet dövüşünde elbette son zar atışı,” diye ekledi.

“Bize ne zaman inanılmaz eğlenceden başka bir şey vermedi?

“Dillian Whyte 1, Dillian Whyte 2, Szpilka olup olmadığı önemli değil. Takam şimdiye kadar gördüğüm en heyecan verici dövüşlerden biriydi. Buradaki Usyk ve Parker dövüşü farklı olmayacak.”