Opaq Koku Ve Parfüm

» karma » Opaq Koku Ve Parfüm

Koku ve parfüm birbirinden çok farklı ancak bir o kadarda birbirlerini tamamlayan iki maddedir.

Koku ve parfüm birbirinden çok farklı ancak bir o kadarda birbirlerini tamamlayan iki maddedir. Koku, koku alma duyularımız ile hissedebildiğimiz, havada çözülü halde bulunan ve genellikle çok küçük konsantrasyonlarda olabilen kimyasal maddelerin genel adıdır. Parfüm ise kokulu esanslardan, aromatik ve kokulu yağlardan elde dilen, insan vücudu, çeşitli nesne veya ortamlara güzel bir koku yaymak amacı ile kullanılan karışımların genel addır.

Opaq Kimya ve Kozmetik firması koku, parfüm, esans ve aroma üretimi yapan bir firmadır. Üretmiş olduğu tüm ürünler oldukça kalitelidir. Çünkü firma tüm ürünlerini teknolojik makinalarla ve uzman bir kadro ile, steril bir üretim tesisinde yapmaktadır. Tüm bu bileşenler, kimyasal alanda üretim yapan her bir firma için çok önemli dinamiklerdir.

Koku ve Parfüm İmalatı

Her insanın tenine yakışan özel kokular vardır. Bu nedenle ten ve koku uyumu parfüm seçimlerinde oldukça önemlidir. Bir parfümün kaliteli olabilmesi için öncelikle içerisinde bulunan esans ve aromaların kaliteli olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde ortama güzel bir koku verebilmektedir. Aksi durumlarda, yani esans kalitesi zayıf olan parfümlerde ilaç, hastane vb. şekilde yoğun bir kimyasal koku ortaya çıkmaktadır. Bu durum ise istenilen en son şeydir.

Opaq Kimya ve Kozmetik firması üretmiş olduğu esans ve parfüm kokularında oldukça başarılı sonuçlar yakalamıştır. Firmanın ürün çeşitliliğine bakıldığında, dünyaca ünlü parfümlere ait esanslardan üreterek, bu alanda birçok başarı elde etmiştir.