Okul Sırası Modelleri

» karma » Okul Sırası Modelleri

  Okul sırası modelleri hayal gücü ne kadar zengin olursa o kadar sıralanabilir. Ancak yıllardır Eğitim kurumlarında tercih edilen belli başlı modeller bulunmaktadır. Bu sayı 100’lerle ifade edilebilir. Okul sırası seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta hiç kuşkusuz model seçimidir. Çünkü model seçimleri öğrencilerin konfor ve sağlığını ön planda tutarak yapılmalıdır.   Öğrenciye […]

 

Okul sırası modelleri hayal gücü ne kadar zengin olursa o kadar sıralanabilir. Ancak yıllardır Eğitim kurumlarında tercih edilen belli başlı modeller bulunmaktadır. Bu sayı 100’lerle ifade edilebilir. Okul sırası seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta hiç kuşkusuz model seçimidir. Çünkü model seçimleri öğrencilerin konfor ve sağlığını ön planda tutarak yapılmalıdır.

 

Öğrenciye uygun seçilmeyen okul sırası modelleri; bel, boyun, omurga rahatsızlıklarına yol açabilir, bu nedenle öğrenci yaş gruplarına uygun seçimler yapılmalıdır. Örnek vermek gerekirse lise düzeyine sahip bir sınıfa ilk öğretim düzeyi okul sırası temin edilmesi sonucu boyu uzun öğrenciler daha kısa tablalarda yazı yazmak zorunda kaldığı için sağlık sorunları yaşayabilir.

 

Okul sırası seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise boyama işlemleridir. Çünkü yanlış boyama teknikleri ya da yanlış boya seçimleri sonucunda da öğrencilerde sağlık sorunu olabilir. Boyaların içerdiği yoğun kimyasal ve metaller okul sırası üzerine işlendiğinde öğrenciler ile mutlaka temas edecektir ve bu temas sonucunda öğrencilerde ciddi alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Okul sırası fiyatları konusunda daha az maliyetli olması için kalitesiz malzeme kullanılması ya da öyle yapılmasının istenilmesi son derece yanlıştır.

 

Okul sırası boyama işlemi; toz boyalar ile yapılmalıdır ve göz yorucu olmayan renkler tercih edilmelidir. Boyama işlemi sonrası kurutma aşaması doğal hava ile değil fırınlarda yapılmalıdır. Fırınlar ile yapılan boya kurutma işlemleri son derece sağlıklıdır. 200 dereceli fırın ile kurutulan okul sırası çok daha dayanıklıdır ve renk konusunda da oldukça canlı gözükür.

 

Okul sırası modelleri genellikle çift kişilik olarak tercih edilir. Ancak bu tercihler kurt ve dershaneler olduğunda tek kişilik okul sırası modellerine dönüşebilmektedir.