OFİSLERDE CORONA VİRÜSÜNDEN KORUNMAK İÇİN ÖZEL DEZENFEKSİYON

» karma » OFİSLERDE CORONA VİRÜSÜNDEN KORUNMAK İÇİN ÖZEL DEZENFEKSİYON

  Dünya geneline yayılan ve her geçen gün daha fazla can kaybının yaşanmasına sebep olan Corona virüsün cansız ortamlardan temizlenmesi için yapılması alınması bir dizi önlem vardır. Özellikle büyük şehirlerde bulunan kültür merkezleri, hizmet binaları, okullar, hastaneler, laboratuvarlar, ibadethaneler ve çok daha fazla kamusal alanda Corona Virüs Temizleme hizmetinin alınması esastır. Çalışan insanlar için farklı […]

 

Dünya geneline yayılan ve her geçen gün daha fazla can kaybının yaşanmasına sebep olan Corona virüsün cansız ortamlardan temizlenmesi için yapılması alınması bir dizi önlem vardır. Özellikle büyük şehirlerde bulunan kültür merkezleri, hizmet binaları, okullar, hastaneler, laboratuvarlar, ibadethaneler ve çok daha fazla kamusal alanda Corona Virüs Temizleme hizmetinin alınması esastır. Çalışan insanlar için farklı bir önem taşıyan Corona Virüs Ortam Temizleme hizmeti ile ortamların hijyenik olması önemlidir. Ofislerde olası bir Corona virüsten kurtulmak için dezenfeksiyon hizmetleri ile kökten çözüm almak önemlidir. Nüfusun yoğun olduğu büyükşehirler başta olmak üzere yurdun dört bir yanında Ortam Dezenfeksiyon Hizmeti alınması halk sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Halk Sağlığının Korunması

Temizlik ve hijyen uygulamalarının doğru bir şekilde yapılması Corona virüsten tam anlamıyla korunmak anlamına gelir. Sağlık hizmetleri alanında hizmet veren dezenfeksiyon firması tüm alanların duvardan tavana kadar dezenfekte edilmesini sağlıyor. Uzman saha ekipleri koruyucu giysiler eşliğinde, ortama uygun dezenfeksiyon çözeltisini profesyonel bir şekilde uyguluyor. Dezenfeksiyon çözeltileri özel bir araç yardımıyla ulaşılamayan alanlara da hijyenin temas etmesini sağlıyor. Dezenfeksiyon firması iş yerlerinde düzenin aksamaması için mesai sonlarında veya hafta sonlarında işlemleri gerçekleştiriyor. Böylece çalışanlar herhangi bir aksaklık ile karşılaşmadan işlerini sürdürebiliyor.

Çağımızın En Tehlikeli Virüslerinden

Çağımızın en önemli ve tehlikeli salgınlarından olan Corona virüs tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılıyor. Bu nedenle özellikle çalışma ortamının temiz olması gerekiyor. Çünkü Corona virüs en çok aileler arasında yayılıyor. İş yerinde bir kişinin Corona virüs olması ve diğer iş arkadaşlarına bulaştırması demek birçok ailenin bu hastalıktan muzdarip olması anlamına geliyor. Ofislerde Corona virüsten korunmak için yapılan Corona Virüs Temizleme işlemiyle bakteri, mantar, küf ve virüsler tamamen yok edilir. Virüslerin yok olması bir daha üreyememeleri anlamına gelir. Ancak bir ofisin profesyonel hizmetler dahilinde dezenfekte edilmesi demek ofiste bir daha virüsün uğramayacağı anlamına gelmiyor. Ofise dışarıdan Corona virüse sahip bir kişinin gelmesi durumunda bu kişi eğer ofis araçlarına temas ederse virüs tekrar yayılabilir. Bu nedenle profesyonel Corona Virüs Ortam Temizleme hizmetlerinin belirli periyotlarda gerçekleştirilmesi gerekir.

Dezenfeksiyon Sonrası Bunlara Dikkat

Ofislerde gerçekleştirilen dezenfeksiyon hizmetleri sonrasında çalışanların öz bakımlarına önem vermesi gerekir. Kişisel tedbir alarak virüsün bir daha ofis içerisine girmemesi sağlanabilir. Kolonya ve dezenfektan taşıyarak gün içerisinde birkaç kez elinize temizlemelisiniz. Diğer insanlarla tokalaşmamalı veya öpüşmemelisiniz. Eğer vücudumuzda bazı değişimler hissediyorsanız izin alarak dinlemelisiniz. Olası bir virüs tehdidine karşın yüzünüze ameliyat maskesi takabilirsiniz. Çünkü, Corona virüsün en hızlı yayılma yöntemi öksürme veya hapşırma yoluyla ağızdan çıkan tükürüklerin karşı tarafı etkilemesidir. Ortam temizliğinden sonra kişisel hijyeninize önem vererek virüs tehdidinden kesin olarak kurtulabilirsiniz.

 

Yaşlı ve Çocuklar için Ekstra Önlem

Özellikle yaşlı ve çocuklar üzerinde olumsuz etkilere sahip olan Corona virüsten orta yaşlardaki genç bir çalışanın etkilemezken evin içinde bulunan ve tehlikeye açık olan diğer bireyler etkilenebilir. Corona virüsün kuluçka süresi 14 gün olduğu için kişi, semptomlara maruz kalmadan önce birçok kişiyle görüşebilir. Bu nedenle Corona virüsten korunmak, bu virüsten etkilenen insan sayısını en aza indirgemek için Ortam Dezenfeksiyon Hizmeti alınmalıdır. Profesyonel dezenfeksiyon hizmetleri en etkili ve en garantili yöntemdir. Corona virüs salgınına karşı en büyük mücadeleyi veren dezenfeksiyon firması, koruyucu sağlık önlemleri açısından en büyük desteği sunuyor. Temizlik ve hijyen çalışmalarını en üst düzeyde gerçekleştiren firma, dezenfekte edilecek alanların önce temizlenmesini sağlıyor. Taban temizliği gerçekleştikten sonra detaylı temizlik işlemleri yapılıyor ve ardından havalandırma filtreleri dahil olmak üzere bir alanda bulunan tüm araçlar ve yüzeyler dezenfekte çözeltileri sayesinde temizleniyor.

Virüs Sizin için Tehdit Olmasın

Virüs tehdidinden tam olarak korunabilmek profesyonel dezenfeksiyon işlemlerinin sık aralıklarla yapılması gereklidir. Ortalama 3 ayda bir kez profesyonel dezenfeksiyon hizmetinin alınması önerilir. Toplu taşıma araçlarından alışveriş merkezlerine kadar tüm alanlarda uygulanabilen dezenfeksiyon hizmetleri iş yerleri ve kamusal alanların en etkili şekilde korunmasını sağlıyor. Dezenfeksiyon firması sayesinde kamusal alanlar virüs ve bakterilerden tam olarak temizleniyor. Bu temizlik sonrasında ortamda tekrar virüsün oluşması engelleniyor. Virüslerin kökünü kurutan dezenfeksiyon çözeltilerininse insan sağlığına herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Doğaya saygılı olan çözeltiler tortu bırakmadığı için gıda gibi yiyecek içecek sektöründe de rahatlıkla kullanılabiliyor. Özel giysileri ve teknolojik araçları sayesinde dezenfeksiyon maddesinin püskürtülmesini sağlayan uzmanlar, havada asılı duran virüslerin de yok edilmesini sağlıyor.