Ofis Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli

» karma » Ofis Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli

Ofis temizliği bir şirketin, firmanın prestijini yansıtan en önemli noktalardan biridir. İster çalışanların sağlığı olsun isterse de iş verimliliği her açıdan pür dikkat edilmesi gereken nokta aslında ofisin temizliğidir. Bunun farkında olan başarılı firmalar ofislerinde maksimum temizliğin sağlanması için temizlik şirketleri ile işbirliği yapmakta ve belirli periyotlarda temizlik hizmetlerinden faydalanmaktadır. Özellikle temizlik şirketlerinden profesyonel bir […]

Ofis temizliği bir şirketin, firmanın prestijini yansıtan en önemli noktalardan biridir. İster çalışanların sağlığı olsun isterse de iş verimliliği her açıdan pür dikkat edilmesi gereken nokta aslında ofisin temizliğidir.

Bunun farkında olan başarılı firmalar ofislerinde maksimum temizliğin sağlanması için temizlik şirketleri ile işbirliği yapmakta ve belirli periyotlarda temizlik hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Özellikle temizlik şirketlerinden profesyonel bir ekip isteyen ofisler bu sayede çalışanların sağladığı bazı yükümlülükler için de vaktini ayırmak zorunda kalmamaktadır (maaş, sigorta, yemek vb.). Bu nedenle de temizlik firmalarına ofis temizliği konusunda büyük pay düşmektedir. Peki, ofis temizliği sırasında dikkat edilmesi ve sağlanması gereken noktalar nelerdir? Bu noktaları şu şekilde özetleyebiliriz.

  • Öncelikle başarılı bir temizlik şirketi ile çalıştığınızdan emin olmalısınız (Referans kontrolü)
  • Temizli şirketinin size özel temizlik programı oluşturmasını isteyiniz
  • Ofiste temizliğinin yapılması gereken tüm eşyaların, zeminlerin ve detayların temizliğinin sağlandığından emin olmalısınız. Bu noktada ayrıntıya girmek gerekirse;
  • Düzenli olarak çöplerin dökülmesi gerekir
  • Zeminlerin temizliğinin iyi bir şekilde yapılması gerekir
  • Ortak kullanım eşyalarının (telefon, yazıcı, bilgisayar vb.) temizliğinin tam olarak sağlanmalıdır
  • Masaların ve dolapların düzeni korunmalıdır
  • Küllükler belirli süreler ile kontrol edilmelidir

Koltuk Temizlik Şirketleri Hizmetleri

Ofis temizliği sırasında temizlik konusunda dikkat edilmesi gerekilen noktalarda biri de koltuk temizliğidir. Bu doğrultuda koltuk temizliği şirketi veren bir temizlik firmadan faydalanmanızı önerebiliriz. Bu hizmeti veren firmalar koltuk temizliği konusunda bünyesinde profesyonel çalışanları çalıştırırlar.

Bu sayede koltuk temizliği şirketi kullanacağı malzemeler ive yöntemleri iyi bir şekilde bilir. Koltuklar özellikle müşterilerin, çalışanların ortak kullanım alanlarını oluştururlar. Bu nedenle de temizlikleri konusunda hassasiyet göstermek gerekir. Ofis temizliği hizmeti veren bazı firmalar bu hizmeti de sizlere profesyonel düzeyde sunarlar.

Koltuk temizlik şirketi temizliğini yaparken koltukları yerine yıkama yöntemini kullanabileceği gibi koltukları yıkama merkezine götürerek de bu hizmeti verebilir. Fakat özellikle yüksek katlı ofislerde bu durum güçlendiğinden dolayı ofisler yerinde koltuk yıkama şirketi hizmetini tercih ederler.

Bu hizmette profesyonel olan ekip, koltukta maksimum temizliği sağlamak için çeşitli yöntemler ve malzemeler kullanırlar. En kısa sürede temizlik işlemini bitirir ve kısa sürede tekrardan kullanılmasına olanak tanırlar.

Ofislerin Başarısında Etkili Olan Temizlik Hizmetleri

Ofis birden fazla insanın aynı alanda belirli bir saatlerini geçirdikleri yerler olduğundan dolayı mikrop, bakteri ve birçok zararlı mikroorganizmalarında çoğaldığı yerler olurlar. Bu sebeple de ofis temizliği sırasında dezenfekte işlemlerinin de mutlaka yapılması gerekir.

goztepetemizlik.com.tr iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Özellikle ortam kullanım alanlarında ve ortak kullanım eşyaları üzerinde bu dezenfekten malzemelerin kullanılması ve böylece daha mikropsuz, hijyenik ve sağlıklı çalışma alanlarının oluşturulması gerekir. Bu dezenfekte işlemini ofis temizliği yapan firmanın düzenli aralıklar ile yerine getirmesi ve iş ve işçi güvenliğini sağlaması gerekir. Unutmayın ki daha sağlıklı ve ferah alanlarda insan psikolojisi daha rahat adapte olabilmekte ve kendisini işine verebilmektedir en önemlisi de gülebilmektedir. Başarılı bir temizlik firması ile çalışarak iş kazancınızı arttırmanız mümkündür.