Nafaka ve Velayet Davaları İçin Profesyonel Hizmet

» karma » Nafaka ve Velayet Davaları İçin Profesyonel Hizmet

  Boşanma işlemleri, boşanan taraflar ile aile birliğinin bozulmaması açısından uzman bir biçimde, detaylı ve titiz çalışmalarla yürütülmesi gereken bir yasal prosedürler bütünüdür. Evlilik ne kadar doğal ve olağan ise boşanma da oldukça doğal ve kabul edilebilir bir haktır. Nasıl ki bazı evliliklerde, evlilik öncesi sözleşmeler ile arabuluculuk hizmeti alınabiliyor, boşanma durumlarında da anlaşma ve […]

 

Boşanma işlemleri, boşanan taraflar ile aile birliğinin bozulmaması açısından uzman bir biçimde, detaylı ve titiz çalışmalarla yürütülmesi gereken bir yasal prosedürler bütünüdür. Evlilik ne kadar doğal ve olağan ise boşanma da oldukça doğal ve kabul edilebilir bir haktır. Nasıl ki bazı evliliklerde, evlilik öncesi sözleşmeler ile arabuluculuk hizmeti alınabiliyor, boşanma durumlarında da anlaşma ve anlaşamama durumlarına göre danışmanlık alınabildiği gibi boşanma türüne göre profesyonel destek ve hukuki yardım da almak mümkündür. Boşanma davaları bilindiği üzere anlaşmalı ve çekişmeli olarak iki şekilde gerçekleşmektedir. Anlaşmalı boşanmalarda uzman bir boşanma avukatı, arabuluculuk görevi üstlenebilir. Boşanma avukatı Mersin ili için bu arabuluculuk faaliyeti gerektiği gibi uzman ve profesyonel bir şekilde karşılanabilmektedir.

 

Anlaşmalı boşanmanın haricinde çekişmeli boşanma, kişilerin büyük zorluklar yaşayabileceği zorlu bir sürece işaret etmektedir. Bu boşanmada taraflardan biri boşanmaya yanaşmadığı ve boşanma şartlarını kabul etmediği için, süreç olağandan daha zor ve çetrefilli olabilmektedir. Anlaşma durumunun olmadığı ve boşanma sonrasında yeniden bir nafaka davası ya da velayet davasının açılabilme ihtimali olan boşanma durumlarında uzman ve pratik tecrübesi olan boşanma avukatlarının devreye girmesi tavsiye edilmektedir. Boşanma davalarındaki bu tarz durumlar için Mersin boşanma avukatı gerekli hukuki desteği sağlayarak müvekkilleri için süreci olabildiğince hızlandırmak adına bütün profesyonel adımları atabilmektedir. Çekişmeli davaların yanında ceza davaları da benzer biçimde zorlayıcı olabilir, bu duruma çözüm ise Mersin ceza avukatı temsilcilikleridir.