Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

» karma » Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Penil protezler ya da bir başka ifade ile mutluluk çubuğu erkeklerin sertleşme problemi için kullanılan bir yöntemdir. Cerrahi olmayan yolların denenmesinin ardından herhangi bir sonucun alınamadığı durumlarda penil implantlar vasıtasıyla cerrahi müdahalenin yapıldığı durumdur. Cerrahi olmayan durumlar, ereksiyon haplarını, vakum cihazlarını ve benzeri yöntemleri kapsar. Bu yöntemlerden cevap alınamadığı takdirde penil protez yöntemi en son […]

Penil protezler ya da bir başka ifade ile mutluluk çubuğu erkeklerin sertleşme problemi için kullanılan bir yöntemdir. Cerrahi olmayan yolların denenmesinin ardından herhangi bir sonucun alınamadığı durumlarda penil implantlar vasıtasıyla cerrahi müdahalenin yapıldığı durumdur. Cerrahi olmayan durumlar, ereksiyon haplarını, vakum cihazlarını ve benzeri yöntemleri kapsar. Bu yöntemlerden cevap alınamadığı takdirde penil protez yöntemi en son çare olarak görülmektedir. Penil protez yöntemi cerrahi müdahale gerektirdiği için kalıcı bir yöntemdir. Bu nedenle hastaların bu duruma karar vermeden önce iyi düşünüp, müdahalenin artılarını ve eksilerini iyi analiz etmeleri gerekir.

Kullanılan Mutluluk Çubuğu Çeşitleri

Farklı ebat ve ölçülerde çeşitleri olan mutluluk çubuğu mevcuttur. Her birinin farklı çaplarda ve uzunluklarda olduğu penil protezi üç çeşitten meydana gelir. Malleable isminde olan tek parçadan oluşan mutluluk çubuğu ilk çeşidini oluşturur. Bu mutluluk çubuğunun özelliği sürekli ereksiyon halinde durmasıdır. İkinci çubuk ise iki parçadan oluşan mutluluk çubuklarıdır. Bu çubukların en önemli özelliği yarı sert bir yapıda olmasıdır.

Son mutluluk çubuğu çeşidi ise üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuklarıdır. Bu penil protezinin en önemli özelliği ise istenildiği zaman dilimi içerisinde şişirilebilir olmasıdır. Üç parçalı olan şişirilebilir mutluluk çubukları da kendi içlerinde ikiye ayrılır. Birinci mutluluk çubuğunun en önemli özelliği sadece enine doğru genişleyebilen üç parçalı mutluluk çubuğu olmasıdır. İkinci mutluluk çubuğunun en önemli niteliği ise, hem enine hem de boyuna genişleyebilen üç parçalı mutluluk çubuğu olmasıdır.

Cerrahi Müdahale İle Mutluluk Çubuğu Yerleştirilmesi İşlemi

Hastalarda uygulanacak olan cerrahi yöntem kullanılacak olan protez tipine göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte hastanın öyküsü ve mutluluk çubuğu işlemi gerçekleştirecek olan cerrahın tercihleri de cerrahi yöntemin niteliklerini belirleyen önemli faktörlerdendir.

Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu anestezi altında olan hastaya uygulanır. Bu uygulamada penisin üst kısmına, alt karın bölgesine ve skrotum üzerinde yapılan bir kesi yolu ile mutluluk çubuğu yerleştirilir. Bununla birlikte idrarın boşaltılmasını sağlamak için kısa bir zaman süreliğine idrar yolu ile birlikte mesaneye esnek ve ince bir tüp diğer bir ifade ile sonda yerleştirilir.

Ameliyat İle Mutluluk Çubuğu Etkisi

Penil protezlerin etkisi uzun süreli klinik veriler ile kanıtlanmıştır. Bunun sonucunda mutluluk çubuğu ameliyatlarının güvenilir ve oldukça etkili olduğu görülmüştür. Penil protezlerin takıldığı hastalar ile yapılmış olan çalışmalar içerisinde penil protezlerin yaklaşık olarak %90 ve %95 oranında cinsel ilişki için müsait bir sertliğe ulaştığını göstermiştir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.