Motorlu Taşıtlar Mesleki Yeterlilik Belgesi

» karma » Motorlu Taşıtlar Mesleki Yeterlilik Belgesi

Motorlu Taşıtlar Mesleki Yeterlilik Belgesi motorlu kara taşıtlarının alım satım işlerinde danışman olarak görev yapacak ve satış temsilcilerine yöneticilik yapacak sorumlu kişi veya kişilerin Mesleki Yeterlilik Kurumu’nca yayınlanan nitelikleri taşıdıklarını gösteren Ulusal Yeterliliğe uygun belgedir. SC Belgelendirme kurumumuz tarafından sizlere en kaliteli eğitimi sunuyor ve sınavlarınızda ihtiyacınız olan puanları almanızı kolaylaştırıyoruz. Motorlu Taşıtlar Mesleki Yeterlilik […]

Motorlu Taşıtlar Mesleki Yeterlilik Belgesi motorlu kara taşıtlarının alım satım işlerinde danışman olarak görev yapacak ve satış temsilcilerine yöneticilik yapacak sorumlu kişi veya kişilerin Mesleki Yeterlilik Kurumu’nca yayınlanan nitelikleri taşıdıklarını gösteren Ulusal Yeterliliğe uygun belgedir. SC Belgelendirme kurumumuz tarafından sizlere en kaliteli eğitimi sunuyor ve sınavlarınızda ihtiyacınız olan puanları almanızı kolaylaştırıyoruz.

Motorlu Taşıtlar Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmek için bazı koşulların bulunması zorunludur.  Motorlu taşıtlar mesleki yeterlilik belgesi alabilmenin bazı şartlarını şu şekilde belirtebiliriz; Esnaf ve sanatkârlar odasına, ticaret ve sanayi odasına veya ticaret ve sanayi odalarından herhangi birine kayıtlı olma şartı, Gelir veya kurumlar vergisi mükellefi olma şartı, Tacirler, tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerden en az biri ve birden fazla kişinin çalıştığı şubelerde şube müdürü, tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerden en az biri 18 yaşını doldurmuş, en az lise mezunu, mesleki yeterlilik belgesine sahip, iflas etmemiş veya iflas ettiyse bile itibarını geri kazanmış, konkordato ilan etmemiş ve sabıka kaydı bulunmaması gerekmektedir.

Oto Alım Satım Yetki Belgesi Nereden Alınır

Oto Alım Satım Yetki Belgesi nereden alınır Araç alım satımı yapmakta olan esnaf veya tüzel kişilerin zorunlu olarak alması gereken bir belgedir. Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetmelik kararına göre, 13 Ağustos 2020 tarihine kadar bu belgeye sahip olmayanların faaliyetleri durdurulacaktır. Eğer belgesi olmadığı halde hala faaliyetlerine devam eden kişi veya kuruluşlar için ise ciddi yaptırımlar uygulanacaktır. Oto alım satım yetki belgesi nereden alınır sorusunun cevabı olarak, SC Belgelendirme kuruluşumuzdan başvurularınızı yapabilir, belgelerinizi çok daha kolay ve başarılı bir şekilde alabilirsiniz.

Oto Galeri Yetki Belgesi Nasıl Alınır

Oto galeri yetki belgesi nasıl alınır Kişilerin veya tüzel kişilerin sahip olması zorunlu olduğu Oto Galeri Yetki Belgesi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından görevlendirilen kuruluşlar tarafından verilmektedir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yetki vererek görevlendirilen kuruluşların gerçekleştirdiği yazılı sınav ve yazılı sınav sonrasındaki mülakattan başarı ile geçilmesi durumunda Oto Galeri Yetki Belgesi verilmektedir. Kurumumuzdan gerekli eğitimleri alarak Oto galeri yetki belgesini almaya en kolay bir şekilde hak kazanabilirsiniz.