Mirza Group’tan Mehmet Öğütcüoğlu Bitcoin Cash’i anlattı

» karma » Mirza Group’tan Mehmet Öğütcüoğlu Bitcoin Cash’i anlattı

Bitcoin Cash BCH olarak anılan ve dijital dünya için yaratılmış bir elektronik nakittir. Aynı Bitcoin gibi Bitcoin Cash de herhangi bir üçüncü tarafa ve merkezi bir bankaya gerek duymadan işlem görür. Eski Bitcoin kodundan blok başına 1 MB’lık bir veri sınırı vardır. Bu sınır kolay artabilecekken ortak bir görüş sağlanamadığı için bu kolay işlem bir […]

Bitcoin Cash BCH olarak anılan ve dijital dünya için yaratılmış bir elektronik nakittir. Aynı Bitcoin gibi Bitcoin Cash de herhangi bir üçüncü tarafa ve merkezi bir bankaya gerek duymadan işlem görür.

Eski Bitcoin kodundan blok başına 1 MB’lık bir veri sınırı vardır. Bu sınır kolay artabilecekken ortak bir görüş sağlanamadığı için bu kolay işlem bir türlü hayata geçirilemedi. Ancak 2017 yılında kapasite görünmez bir duraklama dönemine girdi, işlem ücretleri yükseldi ve bu durum Bitcoin’e olan güveni azalttır. İnsanlar bu para biriminden kaçmaya başladı. Bu durum Bitcoin ‘in kripto para birimleri arasındaki payını bir anda yüzde 95’ten yüzde 40’a düşürdü. Bu düşüş yüzünden bu limitlerden kurtulmak ve Bitcoin’e eski gücünü kazandırmak için Bitcoin Cash yaratıldı ve iki para birimi de hızlıca yükseldi. Bitcoin Cash ile blok başına 1 MB’lık olan sınır 8 MB’ye çıktı.

Gün geçtikçe daha çok borsada işlem görmeye başlayan ve birçok cüzdan da yerini alan Bitcoin Cash madencilik açısından da son derece karlı bir kripto para birimidir. Bu karlı durum yüzünden birçok madenci Bitcoin Cash çıkarmaya başlamıştır ve bu da sonuçta bu para biriminin değerini arttıran hash kuvvetini vermektedir. Ayrıca blok boyutu 8 MB olduğu için blok içinde daha işlem olabilmekte ve bu sayede madenciler daha çok Bitcoin Cash kazabilmektedirler.

Çıktığı ilk günden beri büyük ilgi gören Bitcoin Cash iniş ve çıkışlarını Bitcoin’e bağlı olarak yaşamaktadır. Bu yüzden sadece Bitcoin Cash ile ilgili durumları takip etmek yeterli değildir aynı zamanda Bitcoin’i de takip etmeniz sizin karınıza olacaktır.