Lamine Parke Seçmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

» karma » Lamine Parke Seçmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Lamine parke evlerine doğal hava katmak isteyen birçok kişinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Özellikle anti bakteriyel özelliğe sahip olan lamine parkeler, bu özellikten dolayı çocuklu aileler tarafından da çok talep görmektedir. Lamine parkeler geniş renk seçeneklerine sahiptir. Merbau, iriko, sapalli gibi renkleri son zamanlarda en çok tercih edilen renklerdendir. Lamine parkenin renk seçiminde mobilyaların […]

Lamine parke evlerine doğal hava katmak isteyen birçok kişinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Özellikle anti bakteriyel özelliğe sahip olan lamine parkeler, bu özellikten dolayı çocuklu aileler tarafından da çok talep görmektedir. Lamine parkeler geniş renk seçeneklerine sahiptir. Merbau, iriko, sapalli gibi renkleri son zamanlarda en çok tercih edilen renklerdendir. Lamine parkenin renk seçiminde mobilyaların deseni, rengi ve modelini göz önüne alarak tercih yapılmalıdır.

 

Lamine Parke Nedir?

 

Lamine parkeler ahşap olan malzemelerin birkaç tabaka halinde birbiri üzerine yapıştırılması ile oluşmaktadır. 3 katman şeklinde olan lamine parkeler. 5 ila 10 mm kalınlığında ağaçtan oluşan tabaka ve 2 ila 8 mm kalınlığındaki ahşaptan oluşmaktadır. Bu tabakaları birleştirmek için sıcak pres ve tutkal kullanılmaktadır. Lamine parkeler cilalı olarak üretilmektedir ve montaj sırasında herhangi bir cilalama işlemine ihtiyaç duyulmamaktadır.

 

lamine parke ile laminat parke arasında fark vardır. Laminat parkede ara tabaka için MDF malzeme kullanılmaktadır. Lamine parke ise ara tabaka olarak ahşap kullanır. Lamine parke bu bakımdan laminat parkeye oranla ahşaptan dolayı fiyat olarak biraz daha yüksektir.

 

Lamine Parkenin Özellikleri Nelerdir?

 

Çok kolay bir şekilde montajı yapılan lamine parkeler uzun ömre sahip ve dayanıklılıkları yüksek malzemelerdir. Lamine parke bütünüyle ahşap malzemelerden yapıldığından dolayı eve çok doğal bir görüntü katmaktadır. Ayrıca lamine parke alttan ısıtma sistemleri için uygun bir yapıdadır. Kolay bir şekilde zemine döşemesi gerçekleşen lamine parkelerin ardından cila işlemi gerekmemektedir. Çünkü lamine parke plaklarının üretimi esnasında cila yapılarak döşeme aşamasına geçilmektedir. Anti bakteriyel olan lamine parkeler özellikle çocuklu aileler açısından oldukça tercih edilmektedir. Ayrıca lamine parkeler Yüksek frekansa sahip olan sesleri absorbe ederek eve ses yalıtımı sağlamış olmaktadır.

 

LAMİNE PARKENİN Temizliği NASIL YAPILIR?

 

Lamine parkeler nem ve suya karşı hassasiyete sahip maddelerdir. Lamine parkelerin temizliğinde su ile temizlenmemesi gerekmektedir. lamine parke temizliği kuru ya da likit sulu nemli bir bez yardımı ile yapılabilmektedir. Su dökülmelerinde lamine parke üzerinde kesinlikle su bırakılmadan kurulanması gerekmektedir. Lamine parke temizliğinde amonyak içermeyen temizlik malzemeleri kullanılmasına özen gösterilmelidir