Kuluçka Makinesi Yumurtalara Doğal Ortam Koşulları Sağlıyor

» karma » Kuluçka Makinesi Yumurtalara Doğal Ortam Koşulları Sağlıyor

Kanatlı hayvan embriyolarının gelişimlerini destekleyen kuluçka makinesi yüksek verim elde edilmesini sağlar. Anne kuş tarafından sağlanan doğal ortam koşulları kuluçka makineleri ile sağlanarak sağlıklı yavru gelişimleri gerçekleştirilmektedir. Bu sistemlerle kanatlılar hızlı bir şekilde ürer ve yüksek üretim gerçekleştirilir. Embriyolar için gerekli olan ortamların çok daha iyi koşullarla sağlanması yüksek randıman alınmasına sebep olur. Hobi kuluçka […]

Kanatlı hayvan embriyolarının gelişimlerini destekleyen kuluçka makinesi yüksek verim elde edilmesini sağlar. Anne kuş tarafından sağlanan doğal ortam koşulları kuluçka makineleri ile sağlanarak sağlıklı yavru gelişimleri gerçekleştirilmektedir. Bu sistemlerle kanatlılar hızlı bir şekilde ürer ve yüksek üretim gerçekleştirilir.

Embriyolar için gerekli olan ortamların çok daha iyi koşullarla sağlanması yüksek randıman alınmasına sebep olur. Hobi kuluçka makinesi ile kişiler yumurtalara gerekli olan ısıyı ve nemi sağlamaktadır. Böylelikle kuş yumurtaları toplu bir şekilde civcive dönüşebilmektedir. Her türlü kanatlı kuş yumurtası için gerekli olan ısı ve nem miktarı makineler aracılığı ile sağlanmaktadır.

Kuluçka Makinesi Civciv Gelişimini Doğrudan Desteklemekte

Kuluçka makinesi mekanizmaları tarafından yapay yöntemlerle gerekli olan fiziki koşullar sağlanmaktadır. Sahip olunan havalandırma mekanizmaları da yumurtalara gerekli olan hava koşullarının sağlanmasına olanak tanır. Otomatik kuluçka makinesi sayesinde çiftçiler otomatik bir şekilde uygun hava koşullarını yumurtalar için sağlayabilir. Havalandırma sistemi havayı içine çeker ve hava dolaşımı eşit bir şekilde sağlar. Taze havayı yumurtalar üzerlerinde yer alan gözle görülmeyen hücrelerle birlikte alırlar.

Makineler aynı zamanda yumurtaları çevirerek de doğal ortamların sağlanmasına olanak tanır. Anne kuşlar güç içerisine ortalama 6 kez çevirme işlemi yaparken makinelerle belirli saat aralıklarında çevirme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Çevirme işlemleri önemlidir. Eğer çevirme yapılmazsa embriyo yumurta içerisinde kabuğa yapışır ve gelişim sağlanamaz. Bu nedenle otomatik bir şekilde çevirme işlemlerini gerçekleştiren makineler yüksek önem taşır.

Kuluçka makinesi fiyatları kuluçka dönemlerinde gerekli olan özelliklere göre farklılaşır. Kişiler arzu ettikleri özelliklere sahip olan ve uygun fiyatlı olan makineleri NY Ticaret sayesinde elde edebilir. Her türlü özelliklerde ve fiyatlarda üretimler gerçekleştirilmektedir. Yeni nesil teknolojilerle gerçekleştirilen üretimler sayesinde yüksek verimler elde edilebilmektedir.