Köpek Pansiyonu Bahçelievler

» karma » Köpek Pansiyonu Bahçelievler

Köpek Eğitimi  Barınma ihtiyacı, beslenme, bakım, temizlik, sağlık vb. ihtiyaçlar insanlar dışında hayvanlar içinde yaşamlarını devam ettirmek için gereklidir. Onların sahiplenilmesi ve ev ortamına alınması onları kendi doğal ortamlarından uzaklaştırmaktadır. Kendi doğalarından yabancı kalmamaları için ev ortamı ve yaşam alanları onların doğasına göre düzenlenmelidir. Aksi takdirde canlılar hırçınlaşır ve agresif tavırlar gösterebilir.Canlıların evi dışında farklı […]

Köpek Eğitimi  Barınma ihtiyacı, beslenme, bakım, temizlik, sağlık vb. ihtiyaçlar insanlar dışında hayvanlar içinde yaşamlarını devam ettirmek için gereklidir. Onların sahiplenilmesi ve ev ortamına alınması onları kendi doğal ortamlarından uzaklaştırmaktadır. Kendi doğalarından yabancı kalmamaları için ev ortamı ve yaşam alanları onların doğasına göre düzenlenmelidir. Aksi takdirde canlılar hırçınlaşır ve agresif tavırlar gösterebilir.Canlıların evi dışında farklı bir ortama gittiğinde oraya uyum sağlaması için gerekli sosyalliğe sahip olması gerekir. Köpeklerin kendi sahipleri dışında diğer yabancı insanlarla olan ilişkileri de ılımlı olmalıdır. Örneğin; evi dışında yaşayacak bir Köpek Pansiyonu na, otele, çiftliğe yerleştirildiği durumlarda buralara uyum sağlaması için gerekli koşullar sağlanırken ilgi ve alaka gereklidir.

 

Köpeklerin sahipleri dışında başka insanlarla olan sosyal ilişkileri de iyi olmalıdır. Sahibinin iş görüşmeleri, seyahatleri, acil şehir dışına gidişleri vb. durumlarda köpeklerin farklı yerde kalabilme ve yabancı kişilere olan ılımlı tavırları barınma ihtiyaçlarını kolaylaştıracaktır. Bu tür uyumluluğu gösterdiklerinde sahibi evcil hayvanını istediği her yere bırakabilir. Örneğin; pansiyona bırakılan köpek uyum sağladığında istediği sürede burada barınabilir.

 

            Köpek Oteli Bahçelievler bu tür uyumlu köpeklerin barınmasını ve günlük ihtiyaçlarının karşılanması için sahiplerine kolaylık sunmuştur. Köpeklerin kendilerini ev ortamında hissetmeleri ve sahiplerinin gösterdiği ilgi ve alakayı eksik etmeden yaşamlarını pansiyon ortamında sağlayabilirler. Köpeklerin günlük aktivite ve hareketlilikleri ile ilgili eylemlerini bu kurumlar karşılayabilir. Pansiyon içerisine alınacak olan köpeklerin bir takım sağlık sorunlarının olmaması, sosyal çevre iyi uyumu, diğer canlılarla olan ilişkisi, yabancı kişilerle olan ilişkileri dikkate alınır. Bu koşulları köpekler sağladığında pansiyon içerisinde özel bir odada bakımı ve ihtiyaçları karşılanacaktır.

 

Pansiyon İçerisindeki Hizmetler;

 

 • Günlük beslenme ve bakım ihtiyaçları karşılanır.
 • Günlük aktivite ve eğitimler ile köpeklerin kendilerini yalnız hissetmesi engellenir.
 • Temel eğitimler ile köpeklerin çevresine daha uyumlu hale gelmesi sağlanır.
 • Gösterilen ilgi ve alaka ile köpeklerin kendilerini evinde hissetmeleri ve sahibi uzun süreli bıraksa bile çıkış günleri geldiğinde sahiplerine yabancılık çekememelerini sağlayacaktır.
 • Oyun ve eğlenceli programlar ile köpeklerin oda içerisinde sıkılmadan uyumlu ve günlük aktivitelerini karşılayacak etkinlikler düzenlenmektedir.
 • Günlük beslenme ihtiyacı karşılanırken temizlik ve bakımları yapılır. Köpeklerin bedensel bakımları dışında duygusal ve zihinsel olarak da ihtiyaçları karşılanacaktır.
 • Sahibi ile birlikte kalacak olan köpeklerin beslenme ve bakımları kişilerin kendisi tarafından karşılanmaktadır.
 • Günlük öğün saatleri ve etkinlik saatleri ile evcil hayvanı ile birlikte yapılacak olan eğitimlere sahipleri katılabilir.
 • Başka bir şehirden gelen sahip ve evcil hayvanı için bu tür pansiyonlar tercih edilmektedir. Aynı oda içerisinde köpeği ile kalabilme imkânı sağlanmıştır.
 • Köpeklerin pansiyona emanet edilmesinden sonra can ve sağlık güvenlikleri kurum tarafından sağlanacaktır.
 • Köpeklerin sahipleri gelene kadar herhangi bir sağlık sorunu yaşamalarında 7/24 çalışan kuruma bağlı veteriner ve uzman eğitmenler mevcuttur.
 • Uzman eğitmenlerin düzenleyeceği eğlenceli etkinlikler ve temel ihtiyaç programları ile köpeklerin sosyal çevreye uymaları sağlanacaktır.
 • Yabancı kişilere ve diğer canlılarla olan ilişkileri geliştirmek için pansiyon adına çalışan uzman eğitmeleri ile köpeklerin karakter ve ruh hallerine göre gün içerisinde etkinlikler düzenlenecektir.
 • Sahibin uzun bir seyahat, iş görüşmesi, seyahat ve tatil gibi durumlarında pansiyona emanet edilen köpeklerin istek durumunda sağlık ve durumları kurum tarafından iletişime geçilerek bilgilendirilmektedir.
 • Köpeklerin sahiplerinden kendilerini soyutlamaması için, ilgi ve alakanın yanında gerekli oyunlar ile eğitmenler tarafından sevgi köpeklere aşılanmaktadır.
 • Köpeklerin çıkış zamanı geldiğinde günlük kalma ve extra eğitimleri için ödeyecek olan tutarın çetelesi çıkarılacaktır.
 • Hause Of İstanbul Dog Kennel