Köpek Eğitimi Kartal

» karma » Köpek Eğitimi Kartal

Bir köpek eğitilirken öncelikle ona tüm sevginizle yaklaşmanız gerekmektedir. Köpekler sahiplerini koruma içgüdüsü taşırlar bu nedenle insanlarla aralarında güçlü bağlar kurarlar. Köpekleri eğitmede kullanılacak yöntemlerde dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Özellikle köpek eğitiminde en çok kullanılan yöntemlerden biri de pozitif itaat eğitimleridir. Pozitif eğitimler köpeklerin ödüllendirilmesi amacı ile geliştirilmiştir. Eğitilen köpekler için bir davranışın pekiştirilmesi de […]

Bir köpek eğitilirken öncelikle ona tüm sevginizle yaklaşmanız gerekmektedir. Köpekler sahiplerini koruma içgüdüsü taşırlar bu nedenle insanlarla aralarında güçlü bağlar kurarlar. Köpekleri eğitmede kullanılacak yöntemlerde dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Özellikle köpek eğitiminde en çok kullanılan yöntemlerden biri de pozitif itaat eğitimleridir. Pozitif eğitimler köpeklerin ödüllendirilmesi amacı ile geliştirilmiştir. Eğitilen köpekler için bir davranışın pekiştirilmesi de oldukça önemlidir. Pozitif pekiştireç yöntemi ile sizlerde köpeklerinizi kalıcı bir şekilde eğitebilirsiniz. Baskı, şiddet ve zorlama ile eğitilen köpekler eğitimleri bir işkence olarak algılamaktadır. Fakat pozitif eğitimler köpekler için adeta bir oyuna dönüşebilmektedir. Pozitif eğitimler köpekleri çok yönlü olarak eğitmeyi amaçlamaktadır. Köpekler pozitif yöntemler ile öğrendiklerini unutmazlar.

 

Köpekler eğitilirken özellikle sahiplerinin yanında olmak isteyebilirler. Bu nedenle köpeklerinizi bizzat kendiniz de eğitebilirsiniz. Köpeklerinizi uzman kişiler tarafından eğitmek isteseniz dahi eğitimlerine katkıda bulunabilirsiniz. Eğitimler köpeklerin zevk alabileceği şekilde olmalıdır. Bu şekilde verilen eğitimler genellikle oyun içeriklidir. Köpek eğitim merkezlerinde eğitilen köpekler eğiticiler tarafından aynı zamanda oyunla öğretim şeklinde çalışmaktadır. Eğitimciler köpeklerin eğitim merkezlerinden mutlu olarak ayrılmalarını amaçlayarak köpeklerinizi çok daha sosyal canlılar haline getirebilmektedir.

 

Köpek eğitimleri için doğru eğitim merkezlerinin seçilmesi gerekmektedir. Köpek eğitim merkezleri köpeklerin rahat şekilde hareket edebileceği ortamlar olmalıdır. Köpekler burada yalnızca eğitilip daha sonrasında da hapsedilen canlılar olmamalıdır. Köpekler için geniş alanların olduğu yerlerde eğitim verilmelidir.

Köpekler eğitim sonrasında besin ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra dinlenebilmeli daha sonrasında ise oyun oynayabilmelidir. Bazı köpekler diğer köpek türleri ile birlikte oyun oynayabilirken bazı köpekler yabancı köpeklerin yanında huzursuz olabilmektedir. Huzursuz olan köpeklerin huzursuz olduğu ortamlar değiştirilmelidir. Köpek bakıcıları köpeklerin hangi ırklarla arkadaşlık kurabildiğini hangi ırklar ile anlaşamadığını tespit etmeli ve köpeklerin yerleştirmelerine buna uygun olarak yapabilmelidir. Bir köpek eğitimi merkezi yalnızca eğitimcilerin iyi olması ile yetinmemelidir. Bulunduğu konum, sunduğu imkânlar ile de kaliteli olabilmelidir.

 

Eğer sizlerde köpekleriniz için eğitim merkezleri arıyorsanız özellikle size yakın yerlerden araştırmaya başlayabilirsiniz. Köpek eğitim merkezleri genellikle büyük şehirlerde gelişmiştir. Özellikle İstanbul’da birbirinden farklı köpek eğitim merkezlerine, köpek çiftliklerine ya da köpek otellerine ulaşabilirsiniz. Eğer İstanbul’un Kartal semtinde iseniz Google den “köpek eğitimi kartal” şeklinde arama yaparak bu semte yakın köpek eğitim merkezlerine ulaşabilirsiniz.

 

Köpek pansiyonu merkezi araştırılırken birden fazla kuruluş ile görüşme yapmanız sizin için yararlı olacaktır. Bu merkezleri birbiri ile karşılaştırarak artı ve eksi yönlerini ortaya koymalısınız. Köpeğiniz sizin yanınızda olmadığı süre boyunca bu eğitim merkezlerinde bulunacağından dolayı onları geri teslim aldığınızda iyi durumda olmasını istersiniz. Bu nedenle seçeceğiniz köpek eğitim merkezi oldukça önemlidir. Köpek eğitim merkezlerinde köpeklerin sağlık bakımları da çok iyi bir şekilde yapılabilmelidir. Köpekleriniz ile yakından ilgilenecek eğitimcilerin gerekli belgelere sahip olup olmadığını dikkatli bir şekilde kontrol etmeniz gerekmektedir.

 

Merkeze gittiğinizde gerekli ruhsat ve belgelerin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Kişilerin köpeklere olan tavırlarını gözlemlemek için eğitim merkezlerini gezebilir, eğitimlerin nerede ve asıl yapıldığı hakkında fikir alabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer köpeklerinizin beslenme düzeninden memnun iseniz ve aynı şekilde beslenmesini istiyorsanız bu durumu ilgili kişiler ile konuşmanız da sizler ve köpeğiniz için faydalı olacaktır. Köpek oteli merkezlerinde çalışan alanında uzman veterinerlerin olması da oldukça önemlidir. Haftada en az bir defa köpeklerin veteriner kontrolünden geçmesi gerekmektedir. Köpeklerinizin kalacağı yerlerin de temiz olup olmadığına dikkat etmeniz önemlidir.