İzolasyonlu Çelik Baca Firmaları

» karma » İzolasyonlu Çelik Baca Firmaları

Isıtma sistemleri dur kalk çalışma prensibiyle çalışan, sistem durması sırasında ısınan baca dış hava sıcaklık düşmesi ya da yükselmesi farkından soğumaktadır. Isıtma sisteminin sıcaklığını korumak ve soğumayı geciktirmek için bacaya çeşitli izolasyonlar yapılır. izolasyonlu çelik baca yangına karşı mukavemetli hale gelir. Yanmaz yalıtım maddesi olan taş yünü veya seramik yünü ile izolasyonlu çelik baca  izole […]

Isıtma sistemleri dur kalk çalışma prensibiyle çalışan, sistem durması sırasında ısınan baca dış hava sıcaklık düşmesi ya da yükselmesi farkından soğumaktadır. Isıtma sisteminin sıcaklığını korumak ve soğumayı geciktirmek için bacaya çeşitli izolasyonlar yapılır. izolasyonlu çelik baca yangına karşı mukavemetli hale gelir. Yanmaz yalıtım maddesi olan taş yünü veya seramik yünü ile izolasyonlu çelik baca  izole edilir. Sıcaklığını koruyan baca, ısıtma sisteminin iyi çalışmasını sağladığı gibi üstün yoğuşmaya da neden olur. Böylece hem bacanın ömrü artmakta hem de izolasyonlu çelik baca sistemi ile enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

 

Çelik Baca İmalatı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Çelik baca imalatı ve üretimi öncelikle malzeme seçiminin doğru bir şekilde yapılması ile olur. Malzeme seçimi, yanlış malzeme kullanım aşamasında sorunlar yaratır. Maliyetide artırır ve büyük zararlara sebep olur. Doğalgaz veya sıvı yakıtlı bacalar bina ısı ihtiyacını karşılıyacak binanın yüksekliğine orantılı kullanılan yakıt türü ve kazanın çalışma şekline göre olabilir.

 

Bölgedeki Çelik baca imalatı gaz kuruluşunun enerji yönetmeliği hesaplama metot ve şartnamelerine göre hesaplanarak yapılır. Aynı şekilde montaj ve uygulamalarıda yasal yönetmeliklerle yapılmalıdır. Bu ölçü ve çapa göre üretimi gerçekleştirilerek bina içinden tek cidarlı, bina dışından çift cidarlı olarak sürtünme hızını en aza indirilerek çelik baca imalatı ve  montesi yapılır.

 

Çelik baca raporu üretimi 316 L paslanmaz çelikten EPDK kararlarınca doğalgaz kullanılan cihazlarında zorunlu hale gelmiştir. Çelik, krom ve nikel rulolardan çelik rulo bacaları olarak kesilir bu hammade daha sonra bükme ve dikme işleminden geçirilerek tam bir sızdırmazlık sağlayacak özel izolasyonlu şekilde birbirlerine muflu geçişle bağlanırlar.

Çelik baca üretimi için kullanılan malzemenin 316 ve özellikle L kalitede olması esneklik ve geçişgenlik açısından çok önemlidir.

Çelik bacalar tek ce çift cidarlı olarak yoğuşmalı sistem üzerinden üretilmektedirler. Bu kalınlık ve incelik durumları binalara vr kullanılacakları alanlara göre değişmektedir. Uzun çelik levhaların taşyünü ile izole edilerek hazırlanırlar. Bina ölçüsü ve yükseklik alanlarına göre te çelik baca bağlayıcıları ile birleştirilerek montajlanırlar.

 

Çelik Bacalar Nerelerde Kullanılır?

 

Hastane, fabrika, sanayi tesisi, imalathaneler ve tüm bu alanlara ve oteller gibi çeşitli kurum ve kuruluşlara paslanmaz çelik baca imalatı yapılmaktadır. Baca filtreleri, baca ve baca aksesuarları, hermetik baca, kombi bacası, hermatik kombi bacası, çelik baca imalatı, projelendirmesi ve uygulaması konusunda birçok kurum ve kuruluşa üretim yapılmaktadır.

 

Çelik baca, ile sağlanan enerji tasarrufu, yakıtla enerji sağlayan sistemlerden daha fazla miktarda su buharı ile gazın dışarı verilmesi ve baca kanalı üzerindeki yakıcı etkiyi önlemek için kullanılmaktadır. Gaz ya da sıvı veya katı ısıtma türleriyle çalışan sistemlerin, atık gazları, troposfere sağlıklı bir şekilde aktarabilmesi içinkullanılmaktadır. Çelik baca tek cidarlı baca sistemleri ısıtma sistemleri ile bunların uygulamalı montaj ve modernizasyonunu kolaylaştırır.

 

Doğal yakıtların ve doğal gazın yoğuşma sonucu yanması ve bu yanma sonucu çıkan gazların havalandırma sistemleri ile atılımı sağlar. Ayrıca çelik bacalar havalandırma yapmaz iseler kombi randımalı çalışmaz ya da hiç çalışmaz. Isısya ve hava basıncına dayanıklı üretilen bu bacalar yangınlarıda önlemektedir. Bu sebeple mutfak ve büyük yemek işletmelerinde kurulu olan çelik bacalar bu anlamda hayat kurtarıcıdır.

 

Hastane, okul, yurt, imalathane ve büyük fabrikaların havalandırma ve doğal gaz atım işlerinde de çelik bacalar kullanılır. Şuan çok yaygınlaşan doğalgaz döşeme işleri nedeniyle çelik baca üretimi ve montajı çok fazla sayıda kullanılmakta. Satış oranı olarak ve imalat hacmi olarak rekor seviyedeler.