İzmir’in En İyi Boşanma Davası Avukatı

» karma » İzmir’in En İyi Boşanma Davası Avukatı

Ülkemizde boşanma oranları her geçen gün artmaktadır. Boşanma olaylarının bu kadar artmasının nedeni kuşkusuz aile birliğinin sarsılması ve bireyler arasında empati yeteneğinin azalarak şiddet gibi nahoş olayların yaşanmasıdır. Boşanma avukatı boşanma süresince sizin tüm işlemlerinizi takip edecek ve yol gösterecektir. Boşanma Davası Nasıl Açılır? Boşanma davasını ister tek başınıza isterseniz bir avukattan yardım alarak açabilirsiniz. […]

Ülkemizde boşanma oranları her geçen gün artmaktadır. Boşanma olaylarının bu kadar artmasının nedeni kuşkusuz aile birliğinin sarsılması ve bireyler arasında empati yeteneğinin azalarak şiddet gibi nahoş olayların yaşanmasıdır. Boşanma avukatı boşanma süresince sizin tüm işlemlerinizi takip edecek ve yol gösterecektir.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davasını ister tek başınıza isterseniz bir avukattan yardım alarak açabilirsiniz. Bunun için öncelikle bir dilekçe ile başvuru yeterli olmaktadır. Dilekçeniz ve kimlik fotokopisi ile başvuru yaparak davayı açabilirsiniz. İzmir boşanma avukatı tüm bu prosedürleri bir avukat yardımı işen yapmanın daha sağlıklı olduğunu belirtmektedir. Avukat süreç boyunca davayı yakından takip eden ve ayrıntıları kaçırmayan uzman kişi olmasından dolayı haklarınızı savunan kişidir.

Velayet Ve Nafaka Davası

Boşanma davası sonuçlanırken velayet ve nafaka belirlenir ve boşanma gerçekleştikten sonra itiraz etme hakkınız vardır. Hakim çocuğun menfaatini göz önüne alarak karar verir. Nafaka bağlama ise aylık gelir üzerinden belirlenir. Tüm bu süreçler yeterli bilgi ve tecrübe gerektiren süreçlerdir. Menfaatlerinizin korunması ve haksızlığa uğramamak için mutlaka bir avukattan yardım almalısınız. Hakim deliller ışığında çocuğun durumu ve menfaatlerini koruyarak davayı sonuca bağlar.

Boşanma avukatı ücreti her avukata göre farklılık göstermektedir. Boşanma davası ücreti için beraberinde açılan itiraz davaları ile hesaplanarak size iletilir ve bu sayede davadan kaynaklı maddi zarar yaşamamanız sağlanır. Boşanma her birey için zor bir süreçtir, kişiyi maddi manevi yıpratır. Birde tüm bu yaşanan olumsuzlukların üstüne dava süreci ile uğraşmak daha yorucu olacaktır. Avukat bulurken alanında uzman ve saha tecrübesi olan bir avukat olması dava sürecinde ayrıntıları kaçırmamak için önemlidir. Boşanma kararını tebliğ ettikten sonra boşanma gerçekleşmiş sayılır.

Kaynak: izmir boşanma avukatı