Israel Adesanya: ‘tecavüz’ açıklaması için özür diledi

» karma » Israel Adesanya: ‘tecavüz’ açıklaması için özür diledi

Israel Adesanya, bu haftanın başlarında Instagram’da, onu bir dizi açıklamada hedef almış olan Kevin Holland’a yönelik küfür yüklü bir video yayınladı;

Israel Adesanya, bu haftanın başlarında Instagram’da, onu bir dizi açıklamada hedef almış olan Kevin Holland’a yönelik küfür yüklü bir video yayınladı; Adesanya daha sonra videoyu sildi ve ‘çizgiyi aştığını’ söyledi.

UFC orta sıklet şampiyonu Israel Adesanya, sosyal medyada arkadaşı Kevin Holland’a tecavüz edeceğini söyledikten sonra özür diledi.

Nijerya doğumlu Adesanya, bu hafta başlarında Instagram’da, bir dizi açıklamada kendisini hedef alan Holland’a yönelik küfür yüklü bir video yayınladı.

Şu anda Yeni Zelanda’da ikamet eden 31 yaşındaki dövüşçü daha sonra videoyu sildi ve sınırı aştığını söyledi.

Adesanya, tweet attı, bu kelimenin ciddiyetini ve rakibim dışındaki diğer insanları nasıl etkileyebileceğini ve incitebileceğini anlıyorum, redwin dedi Adesanya.

Hala spot ışığı altında büyüyorum ve bunun baskısında kelimelerle daha seçici olmak için bir ders olarak alıyorum.

 

Adesanya’nın özrü, Yeni Zelanda’nın başbakan yardımcısı ve spor ve rekreasyon bakanı Grant Robertson’ın yorumunu kınamasından sonra geldi.

 

Robertson, Tecavüzü ciddiye almalıyız. Bu, hiç kimsenin şaka yapması veya küstahça yorum yapması gereken bir konu değil. Dedi.

Adesanya, 6 Mart’ta UFC 259’da hafif ağır bir şampiyonluk maçında Jan Blachowicz tarafından yenilene kadar MMA’da 200’lık bir rekorla yenilmedi.