İngiltere Konsolosluğu İngiliz Pasaportu Çıkartma Şartları

» karma » İngiltere Konsolosluğu İngiliz Pasaportu Çıkartma Şartları

İngiliz pasaportu çıkartmak için İngiltere vatandaşı olma şartı sağlandıktan sonra İngiltere içinden veya dışından pasaport çıkarttırmak için başvuru yapılabilmektedir. Gerekli şartları yerine getirdikten sonra başvuru yapan ve İngiltere vatandaşlığı almaya hak kazanan başvuru sahipleri her İngiltere vatandaşı gibi İngiliz pasaportu (British Passport) çıkartabilme hakkı elde edeceklerdir. CSS Legal uzmanları İngiliz pasaportu çıkarma şartları ve gerekli evraklar noktasında başvuru yapacak kişilere […]

İngiliz pasaportu çıkartmak için İngiltere vatandaşı olma şartı sağlandıktan sonra İngiltere içinden veya dışından pasaport çıkarttırmak için başvuru yapılabilmektedir. Gerekli şartları yerine getirdikten sonra başvuru yapan ve İngiltere vatandaşlığı almaya hak kazanan başvuru sahipleri her İngiltere vatandaşı gibi İngiliz pasaportu (British Passport) çıkartabilme hakkı elde edeceklerdir. CSS Legal uzmanları İngiliz pasaportu çıkarma şartları ve gerekli evraklar noktasında başvuru yapacak kişilere profesyonel yönlendirme yapmakta olan bir firmadır.

İngiltere’den yapılan pasaport başvuruları, CSS Legal Danışmanlık uzmanlarının online bir form doldurup aldıkları çıktısı ve yine konunun uzmanlarının sağlayacağı belge listesine göre diğer gerekli belgelerle birlikte bir fotoğraf da eklenerek formda yazan adrese gönderilerek yapılabilecektir. Bunlara ek olarak bazen başvuru sahibinin bir mülakata da katılması istenebilmektedir. Bu mülakat kişinin kimliğini teyit edebilmek amacıyla yapılır ve 30 dakikaya kadar sürebilir. İngiltere dışından yapılan pasaport başvurularında ise ülkeden ülkeye değişen prosedür ve süreler bulunmaktadır. Başvurusunu İngiltere dışından yapacak olan başvuru sahipleri CSS Müşavirlik uzmanları ile irtibata geçerek hangi ülkeden başvuru yapacaklarına göre detaylı bilgi alabilirler. CSS Legal şikayet edilen İngiliz pasaportu çıkartma şartlarının zorluğuna karşılık, başvuru sahiplerine süreçle ilgili doğru yönlendirmeler yaparak, olası olumsuzlukların ve zaman kaybının önüne geçmektedir.

İngiliz pasaportu başvurularında İngiltere içinden ya da dışından başvuru yapılması fark etmeksizin başvuru sonucu ortalama 6 hafta içerisinde başvuru sahibine gönderilmektedir. Bu süre başvurunun şüpheli bir durum içerip içermediği, ilgili İngiliz yetkililerin incelemelerinin uzun ya da kısa sürmesine bağlı olarak daha kısa ya da daha uzun olabilir. Başvuru olumlu sonuçlanıp İngiliz Pasaportu (British Passport) alındığı takdirde pasaportun 10 yıl geçerliliği olacaktır. Sonrasında İngiltere’de eğitim almayı isteyen kişiler Student Portal International ile iletişime geçerek, İngiltere’de kendilerine en uygun programa kayıt yaptırabilirler. CSS Legal yorum ve analiz gerektiren İngiliz pasaportu çıkartılması için sağlanması gereken şartların neler olduğunu başvuru sahiplerine doğru bir şekilde aktarma ve gerekli evrak listesini kendilerine ulaştırma noktasında önemli bir rol üstlenmektedir.

İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere vatandaşlık başvuruları ve sonrasında yapılacak olan pasaport başvuruları için de başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek işlemlerini başarılı bir şekilde yürütebilirler.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana İngiltere Konsolosluğu nezdinde yapılan İngiltere vizesi başvuruları danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunan; İngiltere vizesiİngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Reddine İtiraz ile İngiltere vatandaşlığı başvurularında uzmanlaşmış başarılı bir danışmanlık firmasıdır.