İngiliz Milli Takımında Foden Mi Greenwood Mu?

» karma » İngiliz Milli Takımında Foden Mi Greenwood Mu?

Phil Foden’in perşembe günü teknik direktör Gareth Southgate tarafından üst düzey İngiltere kadrosuna geri çağrılması bekleniyor, Mason Greenwood da değerlendiriliyor. İngiltere, Kasım ayı uluslararası arasına, Milletler Ligi’nde Belçika ve İzlanda’yı almadan önce İrlanda Cumhuriyeti ile bir hazırlık maçı ile başladı. Southgate, çiftin eylül ayında İzlanda’da takımı temsil ederken koronavirüs kurallarını ihlal ettiği için yeterince cezalandırıldığını […]

Phil Foden’in perşembe günü teknik direktör Gareth Southgate tarafından üst düzey İngiltere kadrosuna geri çağrılması bekleniyor, Mason Greenwood da değerlendiriliyor.

İngiltere, Kasım ayı uluslararası arasına, Milletler Ligi’nde Belçika ve İzlanda’yı almadan önce İrlanda Cumhuriyeti ile bir hazırlık maçı ile başladı. Southgate, çiftin eylül ayında İzlanda’da takımı temsil ederken koronavirüs kurallarını ihlal ettiği için yeterince cezalandırıldığını düşünüyor ve onları kadroya yeniden dahil etmeye hazır.

Manchester City ve Manchester United gençleri, ekip otelinde iki yerel kadınla tanıştıktan sonra Eylül ayında Reykjavik’ten eve gönderildi. Romabet Ayrıca geçen ayın İngiltere kadrosundan da çıkarıldılar. Ancak Southgate, artık daha önceki kararsızlığından ziyade yalnızca form üzerinden yargılanacaklarına karar verdi. Bu, İngiltere menajeri perşembe öğle yemeğinde takımını açıkladığında Foden’in hatırlanmasını neredeyse kesin kılıyor; Greenwood’un beklentileri de gelişti.

Foden bu sezon City için şimdiden 10 maça çıktı ve son iki haftada hem Premier Lig’de (West Ham’a karşı) hem de Şampiyonlar Ligi’nde (Porto’ya karşı) gol attı. Bu arada, Danny Ings’in yaralanması, Greenwood için saldırganlar arasında bir yer açıyor ve Southgate, geçen ay yaptığı gibi, daha fazla koruma sağlamak için 30 oyuncuya kadar genişletilmiş bir kadroyu belirleyebiliyor. Ancak Greenwood bu sezon United için 90 dakikayı tamamlamadı ve henüz Premier Lig’deki beş maçında gol atamadı. Yine de Şampiyonlar Ligi ilk maçında RB Leipzig’e karşı gol attı.

İngiltere, Chelsea defans oyuncusu Reece James, geçen ay Danimarka’ya kırmızı kart cezası nedeniyle Belçika ve İzlanda karşısında oynadığı Milletler Ligi fikstüründen yoksun kalacak. Bu arada, Manchester United kaptanı Harry Maguire muhtemelen kadrodaki yerini koruyacak, ancak Danimarka’ya da ihraç edildiği için Belçika’ya karşı maçı kaçıracak. Maguire, yalnızca iki sarı kart aldığı için daha yumuşak bir maç cezası uygulayacak, James ise son düdükten sonra hakemle karşılaştığında bir maç görevlisine küfürlü bir dil kullandıktan sonra düz bir kırmızı verildi.