İmplant Nedir?

» karma » İmplant Nedir?

İmplant diş sıkıntı yaşayanların büyük korkulu rüyasına haline gelmektedir. İmplantın en çok sorulan sorusu ise kimlere yapılır dan başka bir şey olmaz tabikide. İmplant çürük, travma, periodontal ve endodontik sebeplerden oluşan eksik dişlerin yerini almak amacıyla vida şekline benzetilen yapay bir diş takma işlemidir.  İmplant fiyatları diğer işlemlere nazaran biraz daha pahalı olabilir; ama daha kalitelidir. İmplat […]

İmplant diş sıkıntı yaşayanların büyük korkulu rüyasına haline gelmektedir. İmplantın en çok sorulan sorusu ise kimlere yapılır dan başka bir şey olmaz tabikide. İmplant çürük, travma, periodontal ve endodontik sebeplerden oluşan eksik dişlerin yerini almak amacıyla vida şekline benzetilen yapay bir diş takma işlemidir.  İmplant fiyatları diğer işlemlere nazaran biraz daha pahalı olabilir; ama daha kalitelidir.

İmplat Hakkında

Bu sorunları yaşamış veya yaşama riski olanların ise bunun dışında merak ettikleri daha önemli soru ise İmplat tedavisi herkese yapılmakta veya uygulanmaktadır. İmplant tedavisi kemik bakımından gelişimini tamamlamış, bu zamana kadar hiçbir sağlık sorunuyla karşı karşıya gelmemiş ve son olarak hastanın gittiği doktor bunlara bakarak onay verdiği süre içinde bu sıkıntı yaşayan ve bu çözüm yolunu kullanacak kişilerin kullanılması önerilir. Bu sorunu da atlatan hastaların ise kafasındaki diğer soru ise tedavi ne zaman uygulanır. Başvurduğunuz hastanenin kliniğinde veya ameliyat ortamında diş çekimi işleminden sonra çekilen yerin iyileşmesi ve tedavi sürecinden sonra seanslar halinde işleme başlamaktadır. Bütün bu işlemlerin sonunda ise hastaların belli başlı bir tedavi süresi olur bu tedavi süresi hakkında ise sorulan çok fazla soru bulunmaktadır. İmplat işlemi 2 tedavili bir süreç yaşar. İlk aşama hastaya bu implant tedavisinin yapılmasıdır. 2. İşlem olarak ise implat yapılacak yerin üstüne protez yapılmasıdır. Ankara implant tedavisi isteyenler kliniğimizi ziyaret edebilir. Uzman Ankara diş hekimi kadromuz bulunmaktadır.