Hurda Kaldıraç Kullanım Alanları

» karma » Hurda Kaldıraç Kullanım Alanları

Hurda kaldıraç ürünleri pratik çözümler getiren mıknatıs teknolojisi ile geliştirilmiş, etkili çözümler sunan ve yüksek performans sağlayan etkin ekipmanlardır. Çoğunlukla elektrik kaynağı ile devreye giren hurda kaldıraçlar, güvenilir bir biçimde ve kesinti yaşanmadan oldukça yüksek seviyedeki çekim gücü ile hurdaları hiçbir zorluk yaşamadan kaldırmaya yardımcı olur. Güvenli ve hızlı olması sebebiyle kullanılabilecek en etkili araçtır. […]

Hurda kaldıraç ürünleri pratik çözümler getiren mıknatıs teknolojisi ile geliştirilmiş, etkili çözümler sunan ve yüksek performans sağlayan etkin ekipmanlardır. Çoğunlukla elektrik kaynağı ile devreye giren hurda kaldıraçlar, güvenilir bir biçimde ve kesinti yaşanmadan oldukça yüksek seviyedeki çekim gücü ile hurdaları hiçbir zorluk yaşamadan kaldırmaya yardımcı olur. Güvenli ve hızlı olması sebebiyle kullanılabilecek en etkili araçtır. Özellikle ağır sanayide materyallerin bir alandan başka bir alana taşınması işletmeler için oldukça önemlidir. Oldukça büyük kapasitedeki sürekli aktarım işlemleri için taşıma sistemlerinde kullanılan çeşitli yapılarda elevatör, konveyör ve helezon gibi çeşitli ekipmanlar kullanılmaktadır. Elektromanyetik mıknatıs teknolojisi sayesinde elektrik kesintisi yaşansa dahi, gücünü manyetik malzemelerden temin etmesi sebebi ile uzun süreli ve güçlü emiş gücü sayesinde kesintisiz kullanım imkanı sunar. Hurda kaldıraç elektriğe ihtiyaç duymadan kullanım sağlarken manyetikten arındırılan malzemeler kullanıcılara üst seviyede güvenlikli yararlanma alanı sunar.

Hurda Kaldıraç Genel Özellikleri

Hurda kaldıraç gerek yoğun ve etkili yapısı gerekse tasarımdan dolayı bir hayli güvenli özellik sunmaktadır. En etkili özelliklerinden biri düşük seviyede güç uygulayarak, elektrik kesintilerinden etkilenmeden faaliyet sağlaması, düşük enerji gücüyle devreye girmesi sebebi ile de hem ekonomik olması açısından hem de yoğun çekim gücü sayesinde fayda sağlamasıdır. Aynı zamanda hızlı ve güvenli bir biçimde boşaltma ve yükleme işlemlerinde verimlilik göstermektedir. Sürekli olarak gün boyunca işleme devam edebilirsiniz. Kullanımının çevreye herhangi bir zararı yoktur. Yüksek seviyede performans sağlamakta ve iş yükünü azaltmaktadır. Kullanım ömrü son derece uzun olan kaldıraçların arıza yapma oranı oldukça düşük, kurulumu ise kolay olmakla birlikte bakım ve işletme maliyeti yoktur.

Hurda Kaldıraç Kullanım Alanları

Hurda kaldıraç ürünleri, pek çok alanda kullanımda kolaylık sağlamaktadır; inşaat makineleri, otomotiv, gemi endüstri, ağır sanayi, maden sektörü ve daha pek çok endüstride, çelik blokların, bilyelerin, sacların, çubukların demir parçaların, makine parçalarının ve diğer manyetik gereçlerin kaldırılmasında, taşınmasında ve aktarılmasında rahatlıkla kullanılır. Kullanıldığı her alana kolaylıkla uyum sağlayan bu araçlar sayesinde yalnızca bir operatörün kullanımı ile metaller kısa sürede taşınırken iş gücü ve zaman açısından işletmelere kazanım sağlamış olacaktır.