Hazır Beton ve Kırma Eleme İşlemlerinde Kolaylık

» karma » Hazır Beton ve Kırma Eleme İşlemlerinde Kolaylık

Makineler hayatımıza girdiğinden beri neredeyse tüm işler bir hayli kolaylaştı diyebiliriz. Sadece evlerde ve işyerlerinde değil hayatın her alanında bizlere yardımcı olan teknolojik ürünler olan makineler, özellikle sanayide, madenlerde ve inşaatlarda işleri çok kolay bir hale getirmektedir. Bu makinelerin en çok dikkat çekenlerinden bir tanesi ise beton santralidir denebilir. Beton santrali, kum, su, çakıl ve […]

Makineler hayatımıza girdiğinden beri neredeyse tüm işler bir hayli kolaylaştı diyebiliriz. Sadece evlerde ve işyerlerinde değil hayatın her alanında bizlere yardımcı olan teknolojik ürünler olan makineler, özellikle sanayide, madenlerde ve inşaatlarda işleri çok kolay bir hale getirmektedir. Bu makinelerin en çok dikkat çekenlerinden bir tanesi ise beton santralidir denebilir. Beton santrali, kum, su, çakıl ve çimento gibi malzemelerin karıştırılması ile beton oluşturmayı kolaylaştıran makinelere verilen addır. Beton santralleri pek çok bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler ise beton mikseri, agrega tartı bandı, mikser besleme bandı, agrega bunkeri ve çimento silosu olarak dikkat çekmektedir. Bu bölümlerin her birinin farklı bir işlevi vardır ve bu işlevlerin ardından beton hazır bir hale getirilmektedir. Son yıllarda çok yaygın olarak kullanılan beton santrallerinin bu yükselişinin sebebi olarak beton yapma işini inanılmaz derecede kolaylaştırmalarını gösterebiliriz.

Beton santralleri, piyasada da yer alabilen ve herkesin ulaşabileceği türden makinelerdir. Sizlerin de inşaatınız için beton üretmeye ihtiyacınız varsa veya yol yapımında betona ihtiyacınız varsa satılık beton santrali seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Beton santralleri, mobil, sabit ve kompakt beton santralleri olarak 3’e ayrılır ve her çeşidi piyasada rahatlıkla bulabilirsiniz. Mobil beton santrali en çok tercih edilen santral çeşitleri arasındadır. Kısa süreli işler için uygun olan bu santralin kurulumu ve montajı bir hayli kolaydır. Ayrıca istenen bölümlere kolay bir şekilde de taşınabilmektedirler. Kompakt beton santrali, tek bir konteynıra sığabilen bir seçenektir ve geçici olarak santrale ihtiyacı olanlar için en uygun beton santrali çeşididir. Sabit beton santrali ise, uzun yıllar boyunca sürecek olan projeler için tercih edilmesi gereken bir beton santrali çeşididir.

İnşaat ve madenlerde en çok tercih edilen tesislerden bir diğeri ise kırma eleme yani konkasör tesislerdir. Bu tesisler sayesinde granit, kireç taşı, bazalt gibi güçlü ve büyük taşları daha ufak biçimlere getirebilirsiniz. Piyasada bulunan pek çok satılık konkasör tesisinden faydalanarak, madenlerde yer alan büyük boyutlu taşlarınızı ufak boyutlara indirebilirsiniz.