Hangi Güneş Panelleri ile Hangi Ev Aletleri Çalıştırılabilir ?

» karma » Hangi Güneş Panelleri ile Hangi Ev Aletleri Çalıştırılabilir ?

  Güneş panelleri ile evinizdeki sistemlerin çalışabilmesi için farklı kriterler bulunuyor. Buna göre hesaplanarak sizin eviniz için gerekli güneş paneli hangi güçte olması gerekiyorsa, ona uygun bir seçim yapılır. Akü ve inverter seçimi de buna göre yapıldığı takdirde evinizdeki birçok eşyanın elektrik ihtiyacını bu şekilde karşılayabilirsiniz. Mutfak eşyaları, beyaz eşya ve televizyon gibi evinizde kullandığınız […]

 

Güneş panelleri ile evinizdeki sistemlerin çalışabilmesi için farklı kriterler bulunuyor. Buna göre hesaplanarak sizin eviniz için gerekli güneş paneli hangi güçte olması gerekiyorsa, ona uygun bir seçim yapılır. Akü ve inverter seçimi de buna göre yapıldığı takdirde evinizdeki birçok eşyanın elektrik ihtiyacını bu şekilde karşılayabilirsiniz. Mutfak eşyaları, beyaz eşya ve televizyon gibi evinizde kullandığınız eşyaların hepsi için güneş paneli ile elektrik üretebilirsiniz. Önemli olan buna uygun panel ve watt özelliklerinin seçilmiş olması. Ekonomik Solar firmasının sayfası üzerinden modelleri görebileceğiniz gibi özelliklerine bakarak da fikir edinebilirsiniz. Ek olarak, WhatsApp iletişim hattı da sorularınıza yanıt bulmanız için ideal.

Tommatech 10 Watt Polikristal Güneş Paneli Ekonomik Solar

Eviniz İçin Güneş Paneli Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ne kadarlık bir güneş paneline ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorsanız, efektif güneşlenme süresi, watt ve ne kadar saatlik bir harcama yapacağınızı göz önünde bulundurmalıdır. Aynı zamanda belirttiğimiz gibi akü ve inverter seçimi de buna paralel olmalıdır. Solar panel çeşitlerinde, monokristal, polikristal, ince film, esnek, sayadam güneş paneli gibi seçenekler bulunmaktadır. Verimlilik açısından en çok tercih edilen monokristal güneş paneli olmakla beraber, bunun en büyük nedeni %24’e varabilen ciddi bir verimlilik oranının bulunmasıdır. Sıcak iklimli bir bölgede kullanacaksanız ve gölgeli gün sayısı daha az ise, bu sistem sizin için faydalı olacaktır. Bir yandan da piyasada fiyat açısından ön plana çıkan polikristaller de performans açısından iyi bir seviyede kabul edildiği için eviniz için bir seçenek olabilir. Kaliteli ve uzun ömürlü olması ve garantili alma imkanınızın olması da önemli. Ekonomiksolar.com üzerinden tüm güneş panellerini görebilir, watt, performans gücü, basıncı, güç verimi gibi özelliklerine bakarak 10 yıllık garantili ürünlerde satın alabilirsiniz.

Tommatech 20 Watt Polikristal Güneş Paneli

Inverter ve Akü Seçimi Nasıl Olmalı?

Solar panel seçimi ile beraber uygun akü ve inverterler gerekli aktarımın sağlanması için gereklidir. Eğer panellerinizi elektrikli eşyalarınızın kullanımını da sağlaması için de kullanıyorsanız bir inverter şarttır. Tam sinüs ve modifiye sinüs olmak üzere iki farklı inverter bulunmaktdır. Tam sinüs olanlar, diğer türe göre çok daha verimlidir. Cihazlarınızın herhangi bir sorun yaşamadan çalışmasına olanak tanır ve biraz daha maliyetlidir. Modifiye sinüs ise cihazlarınızda gürültülü çalışma vb. etkiler yaratabilir zaman zaman ve fiyat açısından uygundur. Akü seçiminde ise, kullanım zamanınız ve istediğiniz güç miktarı üzerinden hesaplama yaparak size uygun olanı bulabilirsiniz.

Lexron 80 Watt Polikristal Solar Panel

Solar Panel Çeşitleri Nelerdir?

Uygun solar panellerinde fiyat- performans oranına dikkat ederek seçim yapmalısınız. Çatınızın konumu, bulunduğunuz bölge, verimlilik oranı gibi kriterler ön planda tutulmalıdır. Monokristal panellerde belirtildiği üzere maksimum verim sağlanır ve %24 gibi bir verim gücü vardır. Polikristal güneş paneli ise ortalama %15’lik bir verim skalasına sahiptir ve piyasada sıklıkla satılan bir türdür. Ekonomik Solar sitesinde farklı güç ve özellikte her iki panel türünü de edinebiliyorsunuz. Fiyatlarına göre filtreleyerek size uygun opsiyonu edinebiliyorsunuz. Sık tercih edilenlerden biri de esnek güneş panelleridir. Bu paneller eğilimli bölgelerde avantaj yaratırken pil yapısı olarak polikristal ve monokristale uygundur. Ek olarak, ince film, saydam gibi türleri de Ekonomiksolar.com’da bulabilirsiniz.

Katkılarından dolayı Ekonomiksolar.com sitesine teşekkür ederiz.