Hamilelikte Cinsiyet Merak

» karma » Hamilelikte Cinsiyet Merak

Hamile olduktan sonra doktorlar, gebelik hesaplama takvimine dayanarak bir bebeğin ne zaman doğacağını tahmin edebilirler. Hamilelik durumunda en çok merak ettiğimiz şey ise bebeğin cinsiyetini öğrenmek. Bebeğin cinsiyeti genellikle 16 ve 21. Gebelik haftasında bilinir, ancak meraklı anne ve baba bunu daha önce öğrenmek ister. Sebebi bir erkek çocuğu ya da kız çocuğu olup olmayacağını […]

Hamile olduktan sonra doktorlar, gebelik hesaplama takvimine dayanarak bir bebeğin ne zaman doğacağını tahmin edebilirler. Hamilelik durumunda en çok merak ettiğimiz şey ise bebeğin cinsiyetini öğrenmek. Bebeğin cinsiyeti genellikle 16 ve 21. Gebelik haftasında bilinir, ancak meraklı anne ve baba bunu daha önce öğrenmek ister. Sebebi bir erkek çocuğu ya da kız çocuğu olup olmayacağını öğrenildiği an paha biçilmez ve mutluluk vericidir. Bu süre zarfında bebeğin cinsiyetini ultrason sonuçlarından veya toplumda dolaşan birçok efsaneden görebilirsiniz. Bununla birlikte, sonuçlar bazen tesadüfü ya da başka şekilde doğru olarak çıkabiliyor. Eğer sizde bebeğin cinsiyetini bilmek istiyorsanız, deneyebileceğiniz başka yollar da vardır.

 

Çin takvimine Bakarak Bebeğinizin Cinsiyetini Öğrenin

 

Siz cehre takipçilerimize özel paylaşacağımız Çin takviminden öğrenebilirsiniz. Dünyada popüler olan Çin takvimi, bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için yaygın olarak kullanılıyor? Efsaneye göre, Çin takviminin orijinal el yazması, 700 yıldan fazla bir süre önce Çin’in Pekin şehrinde bulunan kraliyet mezarına gömüldü. Bu, yüzyıllardır kadınların doğum günlerine bakılarak cinsiyetin ne olacağı hakkında bir fikir vermek için bu takvime bakıldığı söylenmektedir. Şimdi, Çin takviminin orijinal el yazması. Pekin Bilim Enstitüsünde sergileniyor. Çin Doğum Çizelgesini hesaplayan kadınlar sonuçların % 97 oranda doğru olduğunu söylemekteler.

 

 Öyleyse, bu Çin takvimi nasıl kullanılır?

 

Sol taraftaki sütundan hamile kaldığınız zaman ki yaşınız ve üsteki satırdan bebeğinize hamile kaldığınız ay ile kesişen bölge çocuğunuz cinsiyetini belirliyor.