Günün Önemini Davetiye İle Tescillendirin

» karma » Günün Önemini Davetiye İle Tescillendirin

Birisini bir yere davet etmek, karşıdaki insana değer verildiğini gösterir. Düğün gibi bir organizasyona davet edeceğiniz kişilerin sayısıysa, birebir diyalog kurabileceğiniz kişi sayısından fazla olacaktır. Düğüne katılımı istenilen kişileri teker teker aramakta ciddi anlamda bir zaman kaybına neden olur. Oysa düğün telaşesi sırasında adaylar için zaman oldukça önemlidir. İşte tamda bu noktada devreye düğün davetiyeleri […]

Birisini bir yere davet etmek, karşıdaki insana değer verildiğini gösterir. Düğün gibi bir organizasyona davet edeceğiniz kişilerin sayısıysa, birebir diyalog kurabileceğiniz kişi sayısından fazla olacaktır. Düğüne katılımı istenilen kişileri teker teker aramakta ciddi anlamda bir zaman kaybına neden olur. Oysa düğün telaşesi sırasında adaylar için zaman oldukça önemlidir. İşte tamda bu noktada devreye düğün davetiyeleri girer. Davetiyelerde düğün töreninin yapılacağı yer ve zaman net bir şekilde belirtileceği için herkesi aramakla ve aynı bilgileri tekrarlamakla zaman kaybı yaşanmaz.

Düğün Davetiyelerinde Yer Alması Gereken Bilgiler Nelerdir?

Davetiyeler karşı tarafa düğün töreni hakkında eksiksiz bilgi sağlamak ve katılımını rica etmek amacıyla hazırlanır. Bu özel metinlerde organizasyonla ilgili bilgilerin eksiksiz bir şekilde bulunması son derece önemlidir. Davetiyede yer alamsı gereken bilgilerse şu şekilde;

  • Gelin ve damadın isimleri ve soy isimleri
  • Gelinin ve damadın anne babasının isimleri ve soy isimleri
  • Düğünün yapılacağı mekan ( Mekan zor bulunabilen bir yerdeyse adres tarifi de davetiyede yer alabilir)
  • Düğünün başlangıç ve bitiş saatleri
  • Çağrı metni
  • Cevap alanı her ne kadar bilgi sınıfına girmese de kaşı tarafın size cevabını iletmesi için davetiyede yer almalıdır.

Davetiyede Görsellik Neden Önemlidir?

Düğün davetiyesi modelleri günümüze doğru görsel anlamda daha iyi hale gelmiştir. Bunda teknolojinin gelişmesinin payı yok sayılamayacak kadar büyüktür. Bu alana özel olarak üretilen tasarım programları hem tasarımcıların işini kolaylaştırmış hem de çok farklı modellerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Son zamanlarda tercih edilen davetiye modelleri incelendiğinde görsel ağırlıklı olanların sade tasarımlara üstünlük sağladığı rahatlıkla görülebilir. Bunun en temel nedeni görselliğin davetiyeye ciddi bir zenginlik katmasıdır. Öte yanında kullanılan resimler davetiyeleri daha ilgi çekici hale getirirken unutulmasını da zorlaştırmaktadır.

Davetiye Seçimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Davetiye seçimi için en uygun tarih düğünden 6 ila 8 ay öncesidir. Bu zaman diliminde davetiye tercihini gerçekleştirmek adayları yoğunluktan kurtardığı gibi dağıtım içinde yeterli sürenin kalmasını sağlayacaktır. Davetiye iletilen herkesin ya da en azından büyük çoğunluğun düğüne katılımı için  davetiye dağıtımının törene 3 hafta kala tamamlanması gerekir. Nisa davetiye seçilen modeli en kısa zamanda hazırlayarak adaylara teslim etmektedir.