Google Maps ile Kıble Yönü Tayini

» karma » Google Maps ile Kıble Yönü Tayini

Bulunduğunuz yerde kıble yönünüzü tayin etmekte sorun mu yaşıyorsunuz? Kıble yönünüzü pratik ve doğru şekilde belirlemenin bir yolunu sizlerle paylaşacağız. Google Maps alt yapısını kullanarak hızlı ve doğru sonuçlar sunan Qibla Direction platformu ile kıble yönü bulma sorununu mesele olmaktan çıkaracağız. Bulunduğunuz konum ile Mekke şehrindeki Kabe-i Muazzama arasında çekilen kıble hattı çizgisi ile kıble […]

Bulunduğunuz yerde kıble yönünüzü tayin etmekte sorun mu yaşıyorsunuz? Kıble yönünüzü pratik ve doğru şekilde belirlemenin bir yolunu sizlerle paylaşacağız. Google Maps alt yapısını kullanarak hızlı ve doğru sonuçlar sunan Qibla Direction platformu ile kıble yönü bulma sorununu mesele olmaktan çıkaracağız.

Bulunduğunuz konum ile Mekke şehrindeki Kabe-i Muazzama arasında çekilen kıble hattı çizgisi ile kıble yönünüzü hızlıca bulmuş olacaksınız. Bunun için online iken mobil cihazınızda konum (gps) servisini etkin hale getirmeniz ve belirtilen kıble yönü bulma platformuna ulaşmanız kafidir. Online harita sizin konumunuza ulaşacak, Kâbe ile aranıza kıble yönü hattınızı oluşturacaktır. Size de artık etrafınızdaki bina, sokak, cadde veya diğer karineler vasıtasıyla -kıble yönü hattınızı dikkate alarak- kıble yönünüzü belirlemek kalıyor. Aynı zamanda manyetik pusula için kıble açısı da  eş zamanlı şekilde size sunulacaktır. Buradan aldığınız kıble açısını manyetik pusulaya uygulayarak da kıble yönünüzü belirleyebilirsiniz.

Ülkemizdeki tüm şehir ve kasabaların yanı sıra tüm dünya ülkelerine ait şehirlerin kıble yönlerini ülke/bölge/şehir seçimleri neticesinde bulmak için Qiblafind.com adresine göz atmanızda fayda görmekteyiz. Zira biraz öncede belirtildiği üzere konumunuz ile Kâbe arasında kıble yönü hattınız ve pusula için kıble açısını en hızlı ve güvenilir öğrenmenin yolu buradan geçmektedir. Hem de ücretsiz ve üyeliksiz bir şekilde. Kıble yönü bulma denilince akla Qibla Find gelmektedir. Kıbleniz doğru, namazınız makbul olsun..