GECE YÜZÜNÜZÜ TEMİZLEMENİN 4 ÖNEMLİ NEDENİ 

» karma » GECE YÜZÜNÜZÜ TEMİZLEMENİN 4 ÖNEMLİ NEDENİ 

Araştırmalar yatmadan önce temizliğin daha genç görünmek için şart olduğunu göstermektedir. Her gün cildiniz yaşlanıyor. Ve yatmadan önce yüz temizleyici  ile temizleme , yüz yıkama yaşlanmayla ilişkili dış faktörleri azaltmak ve yaşlanmayla mücadele eden iç süreçleri uyarmak için mükemmel bir yoldur. Araştırmalar, deride bazı fizyolojik değişikliklerin bir gecede meydana geldiğini göstermiştir. Gece, cildin kendini onarmak […]

  1. Araştırmalar yatmadan önce temizliğin daha genç görünmek için şart olduğunu göstermektedir.

Her gün cildiniz yaşlanıyor. Ve yatmadan önce yüz temizleyici  ile temizleme , yüz yıkama yaşlanmayla ilişkili dış faktörleri azaltmak ve yaşlanmayla mücadele eden iç süreçleri uyarmak için mükemmel bir yoldur.

Araştırmalar, deride bazı fizyolojik değişikliklerin bir gecede meydana geldiğini göstermiştir.

Gece, cildin kendini onarmak için oksijene ihtiyacı vardır. Ve makyajınızla uyumak onu bu hayati besleyiciden mahrum eder. Makyaj cildinizin  donuk görünmesine neden olabilecek doğal peeling sürecini engelliyor.

  1. Gece temizlik, yaşlanma karşıtı bileşenlerin çalışmasına izin vermek için gereklidir.

Derideki gece kan akışı daha yüksektir. Kan akışı arttığında, bileşenlerin emilimi ve nüfuzu da artar. Yani, eğer cilt temizliği   , yıkama yapmıyorsanız, yaşlanmayla (veya sivilce veya cilt durumunuz ne olursa olsun) savaşmaya yardımcı olacak aktifler uygulayamazsınız.

Bu nedenle, yüzünüzü yatmadan önce yıkamazsanız, cildiniz için harika bir şey yapmak ve daha pürüzsüz, daha yumuşak, daha açık bir cilt ile uyanmak için kaçırılmış bir fırsattır.

  1. Sürekli gece düzenli temizlik size daha büyük gözenekler verecektir.

İlk olarak, aşırı sebum (yağ), ölü cilt hücreleri ve kirliliğin yüzünüzde olduğunu düşünün. Bir temizleyici tüm bunları emülsifiye eder ve cildinizin yüzeyinden temizler. Makyaj bırakıldığında gözenekleri tıkayarak derinlemesine sızabilir. Ayrıca kolajen seviyeleriniz (yaşlanmaya bağlı olarak) düşmeye başladığında, gözenekler büyüdükten sonra kolayca geri çekilmiyor. Ve makyajı bırakmak, serbest radikaller ve kollajen yıkımı oluşturabilecek iltihaplanmaya yol açabilir.

  1. Gece temizlik cilt dehidrasyonunu önler.

Cilt sıcaklığı gece boyunca yükselir (Sağlıklı Bir İnsanın Sıcaklığı), bu da trans-epidermal su kaybına (buharlaşma) yol açar.

Bu kısmen cildin geceleri önemli miktarda su kaybetmesine neden olur. Gece boyunca transepidermal su kaybı (TEWL) önemli ölçüde artmaktadır, bu nedenle cildimiz geceleri bazen daha kaşıntılı hissedebilir. Bu nedenle, yüzünüzü yıkamazsanız, uyurken cildinizi nemlendirmeye  yardımcı olacak bir nemlendirici uygulayamazsınız.