Fethiye Yamaç Paraşütü

» karma » Fethiye Yamaç Paraşütü

  Şehir ve iş hayatınızdan nihayet sıyrılıp tatile çıktınız. Tatil planınız boyunca yamaç paraşütü deneyimi yaşamaya karar verdiniz çünkü adreanlin duygusunu seviyorsunuz. Adrenalin duygusunun size özgürlük duygusunu da yaşamak istiyorsunuz. Bunun için Fethiye yamaç paraşütü deneyimi için en uygun bölge olma unvanını taşıyor. Ölüdeniz’i havada süzülerek yaşamanın keyfinin yanı sıra doğanın o inanılmaz güzelliği ve […]

 

Şehir ve iş hayatınızdan nihayet sıyrılıp tatile çıktınız. Tatil planınız boyunca yamaç paraşütü deneyimi yaşamaya karar verdiniz çünkü adreanlin duygusunu seviyorsunuz. Adrenalin duygusunun size özgürlük duygusunu da yaşamak istiyorsunuz. Bunun için Fethiye yamaç paraşütü deneyimi için en uygun bölge olma unvanını taşıyor. Ölüdeniz’i havada süzülerek yaşamanın keyfinin yanı sıra doğanın o inanılmaz güzelliği ve manzarının eşsiz keyfini çıkarmanız için Fethiye yamaç paraşütü en çok tercih edilen hava sporlarından biridir.Fethiye yamaç paraşütü deneyimi yaşamadan önce yamaç paraşütü yapabilmek için eğitim almanız gerekecektir. Ancak tek başınıza havada asılı kalmaya cesaretiniz ya da tatilde eğitim alma isteğiniz bulunmuyor ise o takdirde size önerimiz tandem uçuşlara katılmanız yönünde olacaktır. Fethiye yamaç paraşütü deneyiminizi tandem uçuşu ile yapmayı tercih ederseniz tek yapmanız gereken o eşsiz manzaranın keyfini çıkarıp video ve fotoğraflarla kayıt altına almaktadır. Tandem uçuş eğitmen ve uzman pilotlar eşliğinde yapıldığından size kalkış için atmanız gereken 1-2 adımdan başka yapacak bir şey kalmayacaktır. O andan itibaren yönetim pilotun kontrolu altındadır.  Size de adrenalin ve manzaranın tadını çıkarmak kalır. Talebe göre de yamaç paraşütü eğitimi vermekteyiz.

 

Türkiye’nin bir çok ilinde yamaç paraşütü organizasyonu yapmaktayız. Önde gelen illerimizi şöyle sıralayabiliriz;

 

Fethiye Yamaç Paraşütü  Yapılacak  Yerler

Yamaç paraşütü  yurtdışından gelen  paraşütçülerin Fethiye’yi keşfinden sonra ülkemizde tanınıp gelişmeye başlamıştır. Fethiye yamaç paraşütü  yapılacak yerler içinde en şüphesiz en çok bilineni ve tercih edileni Babadağ tepesidir. Babadağ tepesinde  4 farklı irtifada pist bulunmaktadır. 1200,1700,1800,1960 metre olan bu pistlerin farklı olmalarının sebebi her yükseklikte rüzgar yönünün farklılık göstermesidir. Hava durumuna bağlı olarak  uygun rüzgar yönü hangi tepede ise o tepeden Fethiye yamaç paraşütü yapılmaktadır.Uçuşun sonunda iniş pisti olarak  Belcekız sahili tercih edilmektedir.  Özgürlüğün ve doğanın keyfini çıkarın..