Fatih Eryılmaz (KIBRIS) Robotlar Hakkında Bilgilendirme Yaptı!

» karma » Fatih Eryılmaz (KIBRIS) Robotlar Hakkında Bilgilendirme Yaptı!

KKTC’li Fatih Eryılmaz’a göre Robotlar, işçileri güvende tutma ve fabrikaları koronavirüse karşı dönüştürme çabalarında ayrılmaz bir rol oynamaktadır.   Otonom robotlar, COVID-19 salgını sırasında işçilerin, perakendecilerin ve üretim işletmelerinin ön saflarda bulunmasında hayati bir rol oynamaktadır. Arabaları, çamaşır makinelerini ve diğer tüketim mallarını inşa etmek için tasarlanmış onlarca fabrika, hayat kurtarmaya çalışırken hastaneler tarafından umutsuzca […]

KKTC’li Fatih Eryılmaz’a göre Robotlar, işçileri güvende tutma ve fabrikaları koronavirüse karşı dönüştürme çabalarında ayrılmaz bir rol oynamaktadır.

 

Otonom robotlar, COVID-19 salgını sırasında işçilerin, perakendecilerin ve üretim işletmelerinin ön saflarda bulunmasında hayati bir rol oynamaktadır. Arabaları, çamaşır makinelerini ve diğer tüketim mallarını inşa etmek için tasarlanmış onlarca fabrika, hayat kurtarmaya çalışırken hastaneler tarafından umutsuzca ihtiyaç duyulan ventilatörler ve maskeler oluşturmaya yardımcı olmak için dönüştürülüyor.

 

Kıbrıs Fatih Eryılmaz’ın açıklamalarına göre Robotik, önemli bir unsur haline geldi ve dünya, hastalara yardım etmek ve mümkün olduğunca çok insanı korumak için çalışırken işçilerin güvenli kalmasına ve üretimi artırmasına yardımcı oldu.

 

Diyerek şöyle devam etti: “Bu krizin vurguladığı bir şey esnekliğe duyulan ihtiyaçtır. Geleneksel olarak üretim tamamen ölçekle ilgiliydi. 15 yıl boyunca aynı şeyi yapıyorsunuz ve bunu yapma ve kaliteyi elde etme sürecindeki her türlü atığı sıkmak istediniz mümkün olduğunca yüksek “dedi. Veo Robotics CEO’su ve kurucusu Patrick Sobalvarro.

 

Şimdi üretim tamamen ihtiyaçlara cevap vermekle ilgilidir. Bu krizde insanların ihtiyaç duydukları esnek üretim ve otomasyondur.

 

 

Fabrikaları ventilatör üreticilerine dönüştürmeye yardımcı olan robotlar

 

Dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce şirket, insanları virüslerin nasıl saldırdığını düşünmek için hayati makineler haline gelen sağlık çalışanları ve vantilatörler için kişisel koruyucu ekipman oluşturmak üzere fabrikalarını yeniden düzenleyerek koronavirüs pandemisiyle mücadele çabalarına yardımcı olmak için çabalıyor.

KKTC Fatih Eryılmaz

Son haftalarda, ihtiyacı olan devletler için ne kadar az ventilatörün mevcut olduğu hakkında çok şey yapıldı ve cihazların eksikliği, hastaların veya ventilatörlerinden sadece başkalarını kurtarmak için vazgeçmeyi teklif eden hastalar arasında seçim yapmak zorunda olan kalp kırıcı hikayelere yol açtı.

 

Kıtlığı gidermeye yardımcı olmak için, araba üreticileri ve çamaşır makineleri, kurutucular ve diğer tüketim malları üreten diğer şirketler, vantilatörler inşa etmek için fabrikalarını yeniden biçimlendiriyorlar. Ford Motor Company kısa süre önce Michigan’daki Rawsonville Fabrikasını 4 Temmuz’a kadar 50.000 teslim etmeyi umarak bir ventilatör fabrikasına dönüştürmeyi kabul etti.

 

Sobalvarro’nun şirketi, dünyanın en büyük dört robot üreticisi olan FANUC, Yaskawa Motoman Robotics, ABB ve KUKA’nın yanı sıra üretim tedarik zincirinde yer alan diğer şirketler için yazılım ve donanım sağlamak için çalışıyor.

Sobalvarro, şirketinin dört yıl önce kurulduğundan bu yana otomobil, uçak ve ev aletleri yapan şirketlerle çalıştığını söyledi. Veo Robotics, bina vantilatörlerine geçiş yapan herhangi bir şirketle doğrudan çalışmadığı halde Sobalvarro, son montaj hatları yerine bina bileşenleri için tasarlanan fabrikaların ventilatör yapımı için daha uygun olduğunu açıkladı.

 

“Nereye gideceğiniz ve bu ventilatörleri nereye yapacağınız bir bileşen hattında programlanıyor. Bazı bileşenler orijinal ekipman üreticisi tarafından yapılmış ve bazıları değil, “dedi Sobalvarro. “Ancak, bileşen gibi şeyler yapan işlemleri yeniden yapmak için yapmaları gereken şey, bir araba için havalandırma sistemini monte edebilecekleri ve genellikle bir montaj hattında düzenlenmeyecekleri bir yer alacaklarıdır.”

 

Büyük üreticiler, ölçekte daha fazla şey üretmek için özel olarak üretilmiştir ve ayrıca tıbbi ekipman yapımı ile gelen düzenleyici engellerle de deneyimlidir.

 

Üretimde yer alan şirketler, esnek olmak ve değişikliklere uyum sağlamak için uzun süredir mücadele etti, ancak tedarik zincirinin bazı bölümlerinin çeşitli kullanımlar için daha fazla gelişebileceğini de sözlerine ekledi.

 

“Otomotiv orijinal ekipman üreticileri, başka şeyler için piston yapan tedarik zincirlerini alabiliyor ve ‘Tamam, bu tedarik zincirini bir ventilatör üreticisinin hizmetine koymamız gerekiyor’ diyebilirler. Bu büyük üreticilerin, masanın yanı sıra imalat mühendislerinin uzmanlıklarıdır” dedi. “Vantilatör gibi karmaşık bir ekipman olan bir şey üzerinde çalışabilirler, ancak arabaya gidenlerden çok daha az karmaşıktır.”

 

 

Perakende çalışmalarında yardımcı olan robotlar

 

Robotlar, çalışanları ve müşterileri virüsten uzak tutma çabasının bir parçası olarak perakende işçilerinin mağazaları temiz tutmasına yardımcı olmakla görevlendiriliyor. Otonom zemin bakım robotları, robotik ürün yönetimi ve pazarlama başkan yardımcısı Phil Duffy’e göre, günlük 30.000 saatten fazla günlük çalışma ve önümüzdeki 30 gün boyunca 250.000 saatten fazla bir süre boyunca yapılması gereken bir iştir.

 

Temizlik şirketi Brain Corp. Temizlik robotları, işçilerin COVID-19 salgını sırasında yüksek temas yüzeylerini dezenfekte etme, yeniden stoklama, müşterileri destekleme ve hatta çok ihtiyaç duyulan bir mola gibi diğer görevlere odaklanmalarına izin verir.

 

Duffy, Brain Corp’un ekibinin robotların arkasındaki beyinleri ve robotların perakende mağazalarında çok karmaşık ve dinamik alanlarda çalışmasını sağlayan AI teknolojisini oluşturduğunu söyledi. Şirket, temizlik alanındaki robot şirketlerinin perakende mağazaları, havaalanları ve diğer tesisleri lekesiz tutmaya yardımcı olacak araçlar oluşturmalarına uzun zamandır yardımcı oldu, ancak şimdi temel işçilere zor işlerinde yardımcı olma çabasının hayati bir parçası olarak devam ediyor.

 

“Robotlar donuk, kirli ve tehlikeli işleri yapmakta çok iyidir. Ancak robotlar insanlar kadar esnek değildir. İnsanlar birçok farklı iş yapabilirler. Perakendecilikte, bir gün boyunca zemin temizliğinde olduğu kadar temizlik için de birkaç saat geçirdiler. Ortalama olarak, bir perakende mağazanın zemin temizliği bir hademe iş yükünün yaklaşık yüzde 20’sidir.Ancak hademe bu işi yapıyorsa, bugün gerçekten önemli olan zor görevlere ulaşmakta zorluk çekerler. “dedi Duffy.

 

“Bir perakende mağazasında, çalışanlar ve müşteriler için güvenli hale getirilmesi gereken ve bunun için dezenfekte ihtiyacı olan birçok alan var. Kapılardaki kollar, çıkış tezgahının etrafındaki alanlar ve raflardaki alanlar artık temiz tutulmalı. Robotlara izin vermek, zemini temizleme konusunda temizlik gibi kritik unsurlarla gerçekten başa çıkmalarını sağlamaktır. Bu, müşterilerin gerçekten ihtiyaç duydukları temiz seviyeye ulaşmalarına yardımcı olur ve orada çalışan işçiler için güvenli bir ortam sağlamaya yardımcı oluyor. ”

 

Robotlar ayrıca perakendecilere bir mağazadaki alanların ne sıklıkta temizlenmesi gerektiğini ve temel çalışanların mağazaları yönetmesine yardımcı olabilecek diğer bilgileri sağlayabilir, özellikle şimdi personel zaman zaman azalır.

 

Bu makineler aynı zamanda, koronavirüsün yayılması nedeniyle yüzeylerden korkabilecek işçilere ve müşterilere kesinlik kazandırabilecek bir verimlilik ve tutarlılık düzeyi sağlar.

 

Brain, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve yakında Avrupa’daki havaalanları, alışveriş merkezleri, perakende mağaza depoları ve ticari sitelerle birlikte çalışıyor.

 

Duffy’e göre, Ocak-Mart 2020 arasında, Brain perakende satış yerlerinde günlük BrainOS destekli robotların kullanımında ortalama yüzde 13 artış gördü. Perakende sektörü robotik için erken benimsendi ve birçok mağaza bu pandemiden çok önce otomasyonu araştırıyordu. Bununla birlikte, COVID-19, perakendeciler gibi önemli işletmelerin şu anda yaşadığı sorunların çoğunu çözmek için çok uygun oldukları bu temizlik robotlarına olan ihtiyacı daha yaygın hale getirmiştir.

 

“Koronavirüsün kahramanları hemşireler, hastanelerdeki doktorlar. Ama aynı zamanda mağazaları temizleyen kapıcılar, bu yerleri açık tutan ve herkes kilitliyken hayatımızı yaşamamıza izin veren perakende çalışanları,” dedi Duffy. .

 

“Orada bir sürü kahraman var ve gerçekten Brain Corp onları desteklemek için teknoloji sağlamaya çalışıyor.”

Fatih Eryılmaz Kimdir?

 Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde gerçekleştirmiş olduğu başarılı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren bir ismi bugün sizlere tanıtmak istiyorum.

Bu isim, haber başlığımızda da vurgulamış olduğumuz gibi Fatih Eryılmaz beyefendidir. Fatih Eryılmaz, Türk asıllıdır ve aynı zamanda da Kıbrıslı bir iş adamıdır.

Kıbrıs’ın pek çok alanda yatırıma ihtiyacı olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Elbette tek başına Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomisini ayağa kaldıracak güce sahip olmayabilir. Fakat gerçekleştirdiği projeler ile yüzlerce kişiyi istihdam etmesi bile Kıbrıs için değerlidir.

Fatih Eryılmaz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde faaliyetlerini sürdüren iş adamı Fatih Eryılmaz’ın çok sayıda sektöre girdiği kaydedilmiştir. Peki bu sektörler nelerdir? Hemen sizler için tek tek sıralayalım.

Fatih Eryılmaz Kıbrıs

 

Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür. Bunlar elbette sadece bizim bildiğimiz sektörler.

Fatih Eryılmaz beyefendinin Kıbrıs içerisinde farklı sektörlere de uzandığı kuvvetle muhtemeldir.

Yiğitler Tekstil Sanayi A.Ş. Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın sahibi olduğu şirkettir. Şirket bünyesinde onlarca kişinin istihdam edilmesine vesile olan Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve aynı zamanda Türkiye içerisinde de adından sıkça söz ettirmeye devam etmektedir.

Kıbrıslı değerli iş insanı olan Fatih Eryılmaz’ın, Müşkülpesent Lokantası’nın da sahibi olduğunu vurgulamak istiyorum. Bu lokanta, adından da anlaşılabileceği gibi, gerçekten zor beğenen kişiler için hazırlanan bir lokantadır. Dışarıda yemek yemek, elbette pek çok kişi için oldukça değerlidir.

Çünkü genelde dışarıda bir lokantaya giderken, yanımızda çok sevdiğimiz ailemiz ya da iş arkadaşlarımız bulunur. Ailemizi ve iş arkadaşlarımızı konforlu, nezih, yemeklerinin de lezzetli olduğu bir lokantaya götürmek son derece değerlidir.

Bu bağlamda Türk asıllı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetli olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasını, yemekleri zor beğenen kişilere bilhassa tavsiye etmek isterim. Bildiğiniz gibi, Müşkülpesent kelimesinin sözlük anlamı; ince eleyen, sık dokuyan, zor beğenen, oldukça seçici ve titizdir.

İşte Müşkülpesent Lokantasının kuruluş amaçlarından biri de, bu tarz zor beğenen ve titiz müşteriler için adeta biçilmiş kaftan olmasıdır. Ailenizi, sevdiklerinizi, iş arkadaşlarınızı, komşularınızı nezih bir lokantada ağırlamak isterseniz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sevilen iş adamlarından olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasına gitmenizde yarar vardır.

Kuzey Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın Müşkülpesent Lokantası hakkında fazla söz söyledik.