Everton’dan Cenk Tosun’a Kötü Bir Haber

» karma » Everton’dan Cenk Tosun’a Kötü Bir Haber

Devre arasında ülkemiz için tarihi bir fiyatla satışı gerçekleştirilen futbolcumuz Cenk Tosun’a kötü haber.

Devre arasında ülkemiz için tarihi bir fiyatla satışı gerçekleştirilen futbolcumuz Cenk Tosun’a kötü haber. Takım küme hattından uzaklaşana kadar Everton Teknik Direktörü yaptığı açıklamada ilk 11 de yer vermeyeceğini belirtti.

İngiltere Premium Liginin 27. Haftasında gerçekleştirdiği CrystalPalace karşılaşmasının ardından teknik adam açıklamalarda bulundu. Allerdyce, Cenk’in henüz kadroda kendine yer bulamayacağını belirtti. Takımın gol yolunda yaşadığı sorun ve açığı kapatmak için büyük bir umutla transferini gerçekleştirdiği Cenk, forma bulamıyor.

CrystalPalace karşılaşması esnasında oyuncu değişikliği haklarında Cenk Tosun’a yer vermeyen teknik adama taraftarlardan büyük tepki gelmişti.

Teknik adamın yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde; Cenk henüz Premier Lig’ uyum sağlamakta zorluk çekiyor. Ocak ayında takıma yeni katılan oyuncularda yaşanılan normal bir durum. Ligde tehlikeli bir durumdayız. Lig içerisinde sıralamamız ne zaman güvenli bir yere gelir, yükselirsek o zaman Tosun’u oyuna alarak onun neler yapabileceğine bakacağız. Cenk’in gol atma konusunda yeteneklerinden şüphem yok.

Asıl zor olan ise bu golleri atabilecek duruma gelebilmek. Bizim için şu anda öncelik Premier Lig’de bulunduğumuz yeri sağlama almak olacak. O gün geldiğinde Cenk’i yeşil sahaya alacağız. Bu haftanın sonunda Orta Doğu’da sıcak iklimlerde bir kampa giriş yapacağız. Onun kendini geliştirebilmesi için önemli bir hafta ve fırsat. Kendisini çok iyi hazırlamalı. Çünkü yağmurun altında, çamurlu bir sahada maç yaparken onun çok işine yarayacak.

Cenk Tosun ile ilgili  tüm gelişmeleri takip edebileceğiniz Taraftarium sitesini ziyaret edebilirsiniz.