Ev ve Araç Fiyatları El Yakıyor

» karma » Ev ve Araç Fiyatları El Yakıyor

Korona virüs salgını vakalarının Türkiye’de de görülmesinin ardından 2 aylık bir kısıtlama döneminin ardından 1 Haziran itibariyle normale dönüş başladı. Bir süre boyunca kontrollü normalleşme süreci başlatılırken kamu bankaları da normalleşme süreci içerisinde faaliyetlere başladı. Kamu bankaları tarafından ekonomik haberleri içerisinde gündeme gelen normalleşme süreci ile birlikte sosyal hayatın hareketlenmesi için kredi paketlerini açıklaması vatandaşların […]

Korona virüs salgını vakalarının Türkiye’de de görülmesinin ardından 2 aylık bir kısıtlama döneminin ardından 1 Haziran itibariyle normale dönüş başladı. Bir süre boyunca kontrollü normalleşme süreci başlatılırken kamu bankaları da normalleşme süreci içerisinde faaliyetlere başladı. Kamu bankaları tarafından ekonomik haberleri içerisinde gündeme gelen normalleşme süreci ile birlikte sosyal hayatın hareketlenmesi için kredi paketlerini açıklaması vatandaşların yüzünü güldürdü. Ancak öte yandan fırsatçılar da harekete geçti.

Son dakika haberleri içerisine spor ve transfer haberleri için sık sık ziyaret edilen www.medyahaber.com Medya Haber sağlık haberleri kategorisinde de son gelişmeleri sizlere anında aktarmaktadır.

Kamu bankaları tarafından paketlerin açıklanmasının ardından fırsatçıların ev ve araç fiyatlarını artırması, vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı.

Normalleşme Sürecinde Kamu Bankalarından Yüz Güldüren Duyuru

11 Mart günü korona virüs vakasının Türkiye’de de görünmesinin ardından zorlu süreç, piyasaların da olumsuz etkilenmesine neden oldu. 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle kontrollü normalleşme sürecine geçilmesi, piyasalar ile ilgili merak edinen konuları da akıllara getirdi. Hükümet tarafından verilen talimat doğrultusunda, olası bir krize karşı kamu bankalarının normalleşme sürecinde sosyal hayatın canlanmasına destek olmak için kredi paketleri açıklandı. Aynı zamanda yapılan kredi paketi açıklaması, tarihin en kapsamlı kredi paketi olması ile de dikkat çekti.

Konut kredisi kampanyası kapsamında İstanbul, İzmir ve Ankara’da 12 ayı geri ödemesiz 15 yıl vade ile750 bin TL’ye kadar kredi verileceği, %0.64 faiz uygulanacağı bilgileri paylaşıldı. İkinci el konut alımında ise 12 ay geri ödemesiz, 15 yıl vade ile kredi imkanının %0.74 faiz ile verileceği ev alma hayali kuran kişilere umut oldu.

Cumhuriyet tarihi süresi içerisinde en düşük faiz seviyelerinin belirlenmesi de ev ve araç kredisi kullanmayı planlayan kişilerin yüzünü güldürdü. Kamu bankaları tarafından bu paketlerin açıklamasının ardından fırsatçıların fiyat artışına gitmesi ise çok büyük tepki çekti. Ev ve araç fiyatlarında artışın ev ve araç yatırımı yapmayı planlayan kişileri nasıl etkileyeceği merak edilen konular ekonomi gündeminde ilk sıralara yerleşti.