Ergonomik Ve Donanımlı Ofis Sandalyesi

» karma » Ergonomik Ve Donanımlı Ofis Sandalyesi

Çalışma Alanları İçin Doğru Mobilyalar Seçilmelidir Çalışma alanlarında gerçekten çok uzun zamanımız geçmektedir. Çoğu zaman, ofis koltuğu evlerimizde geçirdiğimiz toplam saatlerden çok daha fazlasını işyerlerinde, dükkan, mağaza ya da ofislerde, işyerlerinde geçirmekteyiz. Özellikle masa başında çalışanlar ofis koltukları için bu durum çok daha ayırt edici olmaktadır. Masa başında çalışan kişiler saatler boyunca, aslında tüm mesai […]

Çalışma Alanları İçin Doğru Mobilyalar Seçilmelidir

Çalışma alanlarında gerçekten çok uzun zamanımız geçmektedir. Çoğu zaman, ofis koltuğu evlerimizde geçirdiğimiz toplam saatlerden çok daha fazlasını işyerlerinde, dükkan, mağaza ya da ofislerde, işyerlerinde geçirmekteyiz. Özellikle masa başında çalışanlar ofis koltukları için bu durum çok daha ayırt edici olmaktadır. Masa başında çalışan kişiler saatler boyunca, aslında tüm mesai saatlerinde oturmak ve masa başında, çoğu zaman aynı pozisyonda iş görmek durumundadır. Bu nedenle, çalışma alanları için doğru mobilya seçimleri hayati derecede önemlidir.

Bu durum, özellikle ofis sandalyesi modelleri noktasında öne çıkmaktadır. Bedenin sağlıklı kalması için ofis sandalyelerinin kesinlikle belirli noktalara dikkat edilerek, özenle seçilmesi gerekmektedir. Alıcılar, çoğu zaman estetik özelliklerine yani görüntüsüne bakarak model seçmektedir. Oysa aslında estetik özelliklerinden önce bakılması gereken çalışma sandalyesi modelinin sağlık özellikleridir ve malzemesidir. Görüntü de kesinlikle önemli olmakla birlikte, ortopedik ve ergonomik özelliklerinden sonra modelin bu detayına bakılmalıdır.

Ofis Sandalyesi Seçerken

           Çalışma sandalyesi seçerken bedene yani omurgaya dost özelliklerde olması çok önemlidir. Modelin donanımı vücut ile uyumlu olması gerekmektedir. Modelin üzerine oturduğunuzda vücut hareketleri ile uyumlu olmalıdır. Öte yandan, omurga, bel, boyun, bacak ve kollar için kesinlikle uzun saatler oturulsa bile, sağlıksız bir durum söz konusu olmamalıdır. Kolçaklar kolların temaslarında, kol hareketleri ile uyumlu ve ağrımamasını sağlayacak özelliklerde olmalıdır. Bel ve boyun için de modelin özel tasarımı olması gerekmektedir. Boyun için modelin kesimi, ağrımamasını sağlayacak özellikte olmalı ve gerektiğinde boynun koyulması için özel kesimde olması gerekir.

           Ofis sandalyesi seçimlerinde, oturma minderi detayının önemini de es geçmemek gerekir. Oturulduğunda beden mindere gömülmemeli ama çok da eğreti şekilde kalmamalıdır. Bu nedenle, modellerin sünger ve yay gibi özelliklerine dikkat etmek önem taşır. Bir önemli detay da kesinlikle modellerin ayak kısımlarıdır. Misafir sandalyeleri ya da bekleme salonlarındaki sandalye ile koltuklar sabit ayaklı modellerden seçilebilir.

Çalışanlar ve yönetici koltukları için ise tekerlekli modellerin seçilmesi çok da uygundur. Bu şekilde, çalışanlar birçok hareketlerini koltukları üzerinde yapabilirler. Tekerleklerin uzun yıllar sizinle olacak şekilde kaliteli olması ve her yöne hareket edebilmesi de büyük önem taşımaktadır.