Epoksi zemin nedir? Ankara’da Epoksi Firmaları

» karma » Epoksi zemin nedir? Ankara’da Epoksi Firmaları

Epoksi, estetik beklentisi yüksek yapılar için kaçınılmazdır. Epoksi zemin ile görselliği üst seviyede yaşarsınız. Epoksi kaplama zemin ile kaymaz zemin elde edebilirsiniz. Yaya trafiğini etkileyen, yoğun kaygan zeminlerin güvenli ve estetik konuma gelmesine olanak verir. Portakal kabuğu desenli epoksi kaplama iyi bir tercihtir. Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama açık ve kapalı otoparklar, fabrikalar, atölyeler, tekstil […]

Epoksi, estetik beklentisi yüksek yapılar için kaçınılmazdır. Epoksi zemin ile görselliği üst seviyede yaşarsınız. Epoksi kaplama zemin ile kaymaz zemin elde edebilirsiniz. Yaya trafiğini etkileyen, yoğun kaygan zeminlerin güvenli ve estetik konuma gelmesine olanak verir. Portakal kabuğu desenli epoksi kaplama iyi bir tercihtir. Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama açık ve kapalı otoparklar, fabrikalar, atölyeler, tekstil fabrikaları, lojistik depolar, mağazalar, AVM’ler gibi yaşam ve çalışma alanları için mükemmel bir deneyim sunar.

Birçok endüstriyel bina, depo ve ticari bina, zeminlerini uygun koşullarda korumak için epoksi zemin döşemesine ihtiyaç duyar. Epoksi zemin kaplamalar; alandaki parlaklığı yüzde 200 artırılabilir. Dayanıklı ve kolay temizlenir. Sürekli trafiğe dayanabilen bir yüzey sunar. Isı ve yangına dayanıklı çözüm oluşturarak gelişmiş güvenlik sunar.

Epoksi zemin hazırlığı nasıl yapılmalı?

Epoksi zemin kaplama yapılmadan önce bazı hususlara özenle dikkat edilmelidir. Bu hususlara dikkat edilirse epoksi zemin uygulanan alana tam verimlilik sağlanmış olur. Epoksi zemin uygulanan zeminlerde olası gevşek parçacıkların, yağ, kir tabakasının alınması ve temizlenmesi gerekir. Uygulama öncesi yüzeyin pürüzlendirilmesi ve temizlenmesi amacıyla, yüzey hazırlığı yapılır sonrasında vakumlu bilyalama makinesi (Shot Blasting-Blastrac) veya benzer yüzey hazırlığı makineleri ile yapılmasına dikkat edilmelidir.

Yüzey hazırlığı işlemi sonunda kuru, yüzeyler temiz, kür malzemelerinde yağ ve kir tabakasından arındırılmış olacaktır. Zeminde boşluklar varsa çimento şerbeti kullanılarak yüzeyler açık gözenekli bir hale getirilecektir. Yüzeydeki yüksek yerler zımparalanacak temizlenmelidir. Uygulama yapılacak zemindeki tüm toz, gevşek ve Oynak parçacıklar sert fırça veya uygun süpürge ile temizlenecektir. Tüm bu işlemler doğru yapıldığı takdirde başarılı sonuç elde edebilirsiniz.

Epoksi kaplama gıda üretim tesisleri, ilaç fabrikaları, hastaneler, sigara fabrikaları, plastik üretim tesisleri, mobilya endüstrisi, istasyon ve spor merkezlerinde daha değişik tercihler ile kullanılabilmektedir.

Epoksi zemin Ankara firmamız size en iyi ve en uygun fiyat için öncesinde ücretsiz keşif hizmeti sunar. Yapılarınıza sağlıklı ve verimli çözümler sunmak için yapınız özel çözümler sunmaktan keyif alırız. Sizde epoksi kaplama fiyatı almak istiyorsanız bize ulaşmak için acele etmelisiniz.