Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

» karma » Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Zeminler yapıların en çok zarar gören ve en fazla korunması gereken alanlarıdır. Aynı zamanda zeminler yapıların en zor korunan yerleridir. Kolayca çizilmeler ve ezilmeler meydana gelebilir. Epoksi tüm bunların önüne geçmede en etkili çözümdür. Zeminler bir defa zarar gördükleri zaman komple değişim gerektirir ya da bir kısmının değişmesi gerekse dahi komple zeminin sökülmesi gerekir. Oysa […]

Zeminler yapıların en çok zarar gören ve en fazla korunması gereken alanlarıdır. Aynı zamanda zeminler yapıların en zor korunan yerleridir. Kolayca çizilmeler ve ezilmeler meydana gelebilir. Epoksi tüm bunların önüne geçmede en etkili çözümdür. Zeminler bir defa zarar gördükleri zaman komple değişim gerektirir ya da bir kısmının değişmesi gerekse dahi komple zeminin sökülmesi gerekir. Oysa epoksi zemin kaplama işlemi uygulandığında zemin tüm bu olumsuz ve zararlı koşullardan korunmuş olur. Bu sayede hem korunma sağlanırken hem de ortaya çıkabilecek olası masraflardan da kurtulmuş olunur. Epoksi zarar görmesini istemediğiniz zeminler için en ideal ve uygun maliyetli çözümdür.

Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Ankara epoksi zemin hizmetimizi sizlere olabilecek en kaliteli şekilde sunuyoruz. Kaplama işleminin uygulanacağı alanı firmamıza ulaşarak bildirdiğinizde olabilecek en hızlı şekilde hizmetimizi sizlere ulaştırıyoruz. İşimizi yaparken tamamen uzman bir ekip ve profesyonel ekipmanlar ile çalışıyoruz. Bu sayede sizlerin daha sonradan mağdur olmasının ve tekrar sorunlar yaşamanızın önüne geçmeyi hedefliyoruz. Firmamıza bildirdiğiniz alana ekibimiz ile gelerek burada gerekli ölçümleri yapıyor ve gerekli malzemeleri alana getiriyoruz. Ardından en doğru ve uzun ömürlü olacak şekilde epoksi zemin Ankara hizmetimizi yerine getiriyoruz. İşlemler uzman ekibimiz sayesinde hızlı ve pratik bir şekilde yerine getiriliyor ve sizlerin de zaman kaybetmesinin önüne geçiliyor. Aynı zamanda kaplama işlemi oldukça uygun maliyetler ile sizlere sunulduğu için para kaybı yaşamanız gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmamanız sağlanıyor.

Epoksi Zemin Kaplama Neden Yapılır?

Epoksi kaplama başlangıçta zemini korumak ana görevi olmak üzere birçok fayda sağlar. Zeminin olası hasarlara karşı korunmasını sağlar. Bu hasarlar basit bir çizilme olabileceği gibi herhangi bir şekilde zemine zarar verecek sıvılar ya da ağır maddeler de olabilir. Bu sayede zeminde oluşacak hasarlardan dolayı ortaya çıkacak büyük masrafların önüne geçilir. Çünkü yapı zeminlerinde oluşacak hasarlar zeminin komple değişmesine ya da bir kısmının değişse dahi komple sökülmesine sebep olabilir.  Aynı zamanda epoksi zemin bir yalıtım malzemesi görevi görür. Bu sayede korumanın yanında işlevselliği de artar. Düz olmayan ya da çatlaklar barındıran zeminlere uygulandığında düz ve sağlam bir alan elde edilir.