ENDER DEMİR Ender Demir Kimdir?

» karma » ENDER DEMİR Ender Demir Kimdir?

07 Ocak 1997’de İstanbul’da doğan Ender Demir, ilk ve orta öğretimini Kocaeli’nde tamamlamıştır. Ender Demir Piyano, Keman, Gitar, Saz eğitimi alan sanatçı, 13 yaşında ilk müzik grubunu kurmuş ve grubun solistliğini üstlenmiştir. 16 yaşında İstanbul’da profesyonel basketbolcu olarak oynamış; 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karar vermiştir. Kariyerine canlı müzik yapan mekanlarda gitar […]

07 Ocak 1997’de İstanbul’da doğan Ender Demir, ilk ve orta öğretimini Kocaeli’nde tamamlamıştır.

Ender Demir Piyano, Keman, Gitar, Saz eğitimi alan sanatçı, 13 yaşında ilk müzik grubunu kurmuş ve grubun solistliğini üstlenmiştir.

16 yaşında İstanbul’da profesyonel basketbolcu olarak oynamış; 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karar vermiştir.

Kariyerine canlı müzik yapan mekanlarda gitar çalarak başlayan Ender Demir, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin hemen hemen her yerinde sahne almış ve 22 yaşında Türkiye’nin en önemli sahnelerinin vazgeçilmez ismi olmayı başarmıştır.

Sanatçı” Müzik benim hayatımın bir parçasıdır.” diyerek şarkılar yapmaya devam etmiştir. Kısa süreden ünlenen ünlü sanatçı Ender Demir aynı zamanda Oyunculuk ’ta yapmaktadır.

Sanatçının hiç unutulmayan sözü ise” Müzik hakkındaki önemli bir şey şu ki; o sizi çaptığında acı hissetmezsiniz.” ünlü sanatçı bu sözüyle tüm müzik yapımcıları ve sevenlerini kendine hayran bırakmıştır.

Sanatçının başlıca hobileri; Müzik, Oyunculuk, Basketbol oynamaktır.
Sanatçının bildiği diller; Türkçe ve İngilizcedir.

Şu sıralar Almanca öğrenmeye başlamıştır. Sanatçının sevdiği güzel bir söz; Müzik, gökle toprak arasında bir ahenktir.

Sanatçı özellikle sosyal medyayı çok aktif kullanmaktadır, özellikle İnstagram ’da çok aktif dolaşan sanatçı takipçileriyle instagram üzerinden resimler paylaşmaktadır.

Sanatçının şimdiki hedefi ise Amerika, Almanya, Fransa, Belçika gibi büyük ülkelerde konserler vererek kariyerini yükseltmek istiyor. Kısa bir sürede bu hedeflerini gerçekleştirmeyi planlayan sanatçı ününe ün katacak.

Hayranları tarafından çok sevilen ve çok ilgi gören sanatçı kısa bir süre içerisinde yeni konser planları yapacak gibi görünüyor. Parçalarına çok ilgi duyulan sanatçı yeni parçalar üretmek için çok çalışıyor.
Profesyonel çalışma hayatında hatayı hiç sevmeyen sanatçı aynı zamanda hayranlarını çok sevmektedir. Sanatçının aktif olarak kullandığı sosyal medya hesapları web sitesi üzerinde bulunuyor.

Bağlılık müziğin temelidir neşe ve memnuniyet ise müziğin memurlarıdır. Doğruluk merasimin cevheridir. Ciddiyet saygı ve nezaket merasimin sistemleridir. Sözünü çok beğenen sanatçı müziksiz bir hayat düşünmüyor.
Bir toplumun müziği bozuldu mu, o toplumda pek çok şey bozulmuş demektir sözünü çok seviyor.

Öyle;

Sanıyorum ki her şeye ve her sanat duygusuna müzik duygusu eşlik etmelidir; İddiamı teori ve deneyimlerimle desteklemek isterdim.

Kısa süre içerisinde şarkılar Tüm platformlar ’da olacak.

 

Youtube profili; https://www.youtube.com/c/enderdemir

Web sitesi;  https://www.enderdemir.com/

İnstagram profili; https://www.instagram.com/1enderdemir/

İmdb profili; https://www.imdb.com/name/nm11818689/