En Etkili Bilim Kurgu Filmleri

» karma » En Etkili Bilim Kurgu Filmleri

Bilim kurgu denilince aklımıza kuşkusuz insanüstü güçlere sahip süper kahramanlar ya da en ileri seviye teknolojinin bulunduğu hayalî dünyalar aklımıza gelmektedir. Yapılan Filmler arasında ise insanın ufkunu genişletecek filmlerde bulunmaktadır. Bu filmlere örnek verecek olursak geçtiğimiz 25 yılın en iyi filmleri arasında bulunan Inception filmi gelmektedir. Farklı yetenekleri olan bir hırsızın başından geçen olayları ve […]

Bilim kurgu denilince aklımıza kuşkusuz insanüstü güçlere sahip süper kahramanlar ya da en ileri seviye teknolojinin bulunduğu hayalî dünyalar aklımıza gelmektedir. Yapılan Filmler arasında ise insanın ufkunu genişletecek filmlerde bulunmaktadır. Bu filmlere örnek verecek olursak geçtiğimiz 25 yılın en iyi filmleri arasında bulunan Inception filmi gelmektedir. Farklı yetenekleri olan bir hırsızın başından geçen olayları ve yaşayış tarzını anlatmaktadır. Türkçe dublaj izle seçeneği ile izleyebileceğiniz en iyi bilim kurgu yapımlarından biri olan Inception 2010 yılında vizyona girmiş ve IMDB’den tam 8,8 puan alarak zirvede kalmayı başarmıştır. Inception hd izle araması yaparak kesintisiz ve tek parça film izle seçeneği ile dilediğiniz platformdan izlemeye başlayabilirsiniz.

Kült Filmler Listesinde En İyisi

2014 yılının sonlarında seyircisi ile buluşan bir diğer bilim kurgu filmi de Interstellar isimli yapımdır. Dram ve bilim kurgu dalında yayımlanan filmler arasında en çok izlenilen film olarak Interstellar konusuyla oldukça dikkat çeken yapımlar arasındadır. Oldukça etkileyici bir konuya sahip olan film bazı konularda insanoğlunun sınırları zorlayarak yapabileceklerini seyirciye aktarmaktadır. Filmi izledikten sonra aklınızda kalan tek şey ise bunu gerçekten yapabilir miyim sorusu oluyor. Interstellar filmi insanların uzaya olan merakını arttırmış bir yapımdır. IMDB üzerinden 8,7 gibi ciddi bir puan almayı başaran en etkili bilim kurgu filmlerinden birisi olan Interstellar kült filimler arasında en iyisi olarak gösterilmektedir.