En Çok Satılan Şal Modelleri

» karma » En Çok Satılan Şal Modelleri

Şal ve eşarp modelleri, modanın diğer her alanında olduğu gibi her yıl değişime uğruyor. Haliyle kapalı kadınların da şal ve eşarp tercihlerinde değişiklikler oluyor. Yılın modasına göre mağazada en çok ilgiyi gören şal modelleri de değişkenlik gösteriyor. Peki mağazalarda genellikle en çok hangi şallar satılıyor? Eğer bu sorunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. […]

Şal ve eşarp modelleri, modanın diğer her alanında olduğu gibi her yıl değişime uğruyor. Haliyle kapalı kadınların da şal ve eşarp tercihlerinde değişiklikler oluyor. Yılın modasına göre mağazada en çok ilgiyi gören şal modelleri de değişkenlik gösteriyor. Peki mağazalarda genellikle en çok hangi şallar satılıyor? Eğer bu sorunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda en çok satan şal ve eşarp modellerinden bahsedeceğiz.

 

Öncelikle her yıl olduğu gibi pıt pıt şal modelleri yine en çok tercih edilen şal modellerinde ilk sırada yer almaktadır. Kapalı kadınların kombinlerinde en önemli parçaları elbette şal ve aksesuar oluyor. Hal böyle olunca kombinlerinin star parçası olarak şal seçimine çok dikkat etmeleri gerekiyor. İşte pıt pıt şallar bu tür durumlarda kurtarıcı parça oluyor. Çünkü düz kumaşın üzerindeki işlemeler kombinlerde çok şık görünüyor ve kıyafetleriniz ne kadar sade olursa olsun kombini dengeliyor.

 

Bu şalların diğer bir avantajı da hem günlük giyimde hem de davetlerde giyilebilmesidir. Genellikle düğün ve davetlerde abiye şal modelleri tercih edilse de abiye şalların günlük olarak kombinlenmesi daha zor olduğundan pıt pıt şallara olan talep de artıyor. Dolayısıyla pıt pıt şallar, daha ekonomik bir seçenek oluyor. Bu yüzden de mağazalarda sıklıkla pıt pıt şallara rastlıyoruz.

 

Nereye kombin yapılacağının öneminin bir kenara bırakılmasıyla aslında tüm mağazalarda en çok talep gören bir diğer model de pamuklu şal modelidir diyebiliriz. Çünkü pamuklu şallar hem daha sağlıklı oluyor hem de şal bağlama modelleri pamuklu şallarda çok daha güzel duruyor. Böylelikle şal ve eşarp satılan mağazalarda pamuklu şallara olan talep de daha fazla oluyor. Desenlerden ziyade günlük giyimde tek renk şal ve eşarp modelleri de yine çok tercih edilen şallar arasında yer alıyor. Çünkü kapalı kadınlar için desenli bir şalı kombinlemektense düz renk bir şalı kombinlemek çok daha kolay oluyor. Ayrıca düz renk şallar, değişik bağlama türlerini çok daha iyi gösteriyor. Bu yüzden de en çok tercih edilen şal modelleri arasında düz renk şallar da önemli bir yere sahip oluyor.