Emekli Maaşı Nasıl Öğrenilir ve Emekli Maaşı Nasıl Çekilir?

» karma » Emekli Maaşı Nasıl Öğrenilir ve Emekli Maaşı Nasıl Çekilir?

Emeklilik bir çok çalışan için en büyük hayaldir. Emekli maaşı bulunan insanların rahat bir şekilde yaşaması da bununla beraberdir. O açıdan emekli olduğunuz zaman emekli maaşı almaya hak kazanırsınız. Öncelikle ne zaman emekli olabilirim sorusunun cevabını öğrenmek için https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/ bu linkten sorunun cevabına ulaşmanız mümkündür. Bununla beraber emekli maaşımı öğrenmek istiyorum sorusuna en güzel cevabı […]

Emeklilik bir çok çalışan için en büyük hayaldir. Emekli maaşı bulunan insanların rahat bir şekilde yaşaması da bununla beraberdir. O açıdan emekli olduğunuz zaman emekli maaşı almaya hak kazanırsınız. Öncelikle ne zaman emekli olabilirim sorusunun cevabını öğrenmek için https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/ bu linkten sorunun cevabına ulaşmanız mümkündür.

Bununla beraber emekli maaşımı öğrenmek istiyorum sorusuna en güzel cevabı yine özenle hazırlanmış olan bir devlet dairesi olan e devlet üzerinden öğrenebilirsiniz. E devlet şifreniz yok ise hemen gidip size en yakın PTT den geçici ilk kullanımlık şifreyi öğrenmeniz hemen sonra da bu şifreyi değiştirmeniz gerekmektedir. E devlet sistemi üzerinden emekli maaşınız ile ilgili tüm soruların cevabını öğrenebilirsiniz.

Emekli maaşı hesaplama işlemi Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun resmi sitesi üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirilmektedir. Hem SSK, hem BAĞ-KUR hem de Emekli Sandığı’ na başlı sigortalılar resmi site üzerinden emekli maaşı hesaplamalarını yapabilirler. SSK emekli maaşı hesaplama işlemini yapabilmek için siteye girdiğinizde sizden bazı bilgileri girmeniz istenecektir. Bu bilgiler T.C. kimlik numaranız, SSk sicil numaranız, doğum tarihiniz gibi bilgilerdir. Bu bilgileri kullanarak rahatlıkla emekli maaşınızı öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra 4a hizmet dökümü belgesi gibi önemli belgelere de ulaşmak istiyorsanız belli başlı adımları takip etmeniz oldukça büyük önem arz etmektedir.