Çocuklar İçin Ortodonti Tedavi Niçin Gerekli?

» karma » Çocuklar İçin Ortodonti Tedavi Niçin Gerekli?

En doğru tedavi yöntemlerini çocuklarınız için en ideal yaşlarda uygulayacak olan Bursa ortodontist hizmetlerini alabileceğiniz uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

En doğru tedavi yöntemlerini çocuklarınız için en ideal yaşlarda uygulayacak olan Bursa ortodontist hizmetlerini alabileceğiniz uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Böylelikle henüz diş gelişimlerini sürdürmekte olan çocuklarınızın ileride daha büyük diş ve çene bozukluklarıyla karşılaşmasının önüne geçmiş olacaksınız. Henüz büyüme çağında olan ve yaklaşık 6-7 yaşlarındaki çocuklarınızın erken yaşta diş kayıplarıyla karşılaşmaması için gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz. Bursa ortodonti uzmanı hekimlerimiz tarafından yapılan olan tedavilerde doğru tekniklerin, doğru dönemlerde uygulanması sizler için büyük avantajları kazandıracaktır. Çene yapısının doğru bir şekilde gelişmesi ve dişlerin daha düzenli görünmesiyle elde edilecek olan sağlıklı gülüşlerin, çocuk yaşlardan itibaren kazandırılması için hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Sizler de tedaviler için gerekli olan düzenli muayeneleri yaptırmalı ve ileride daha sorunlu bir hal almasının önüne geçmelisiniz.

Hangi Yaşlarda Yapılmalı?

Çocuk yaşlarda müdahale edilmesi gereken daimi dişlenme dönemi olarak adlandırılan süreç öncesinde tüm sorunların giderilmesine yönelik adımların atılması gerekmektedir. Buna göre 6-7 yaşlarında olan çocuklarınız için Bursa ortodonti kliniklerimizde gerekli tedavileri başlatabilirsiniz. 9-14 yaşlarını kapsayan daimi dişlenme dönemi öncesinde ve bu dönemlerinin içerisinde mutlaka diş kontrollerini gerçekleştirmelisiniz. Ebeveynlerin gözlemleri neticesinde karşılaşılan üst veya alt çene bozuklukları ve yemek yeme ile solunum esnasında yaşanan tüm problemler için uzman hekimlerimizle görüşülmesini tavsiye ediyoruz. Uzmanlarımıza danışmak istediğiniz her türlü sorunlar karşısında aramaya başlayabilirsiniz. Çene ve diş problemlerinizin kısa sürede ve en uygun şekilde giderilmesi için planlamanın ve uygulama aşamalarının gerçekleşeceğini göreceksiniz.