Çatı Oluk Isıtma Neden Gereklidir?

» karma » Çatı Oluk Isıtma Neden Gereklidir?

Çatı oluklarında yaşanılan donma hafife alınacak cinsten bir sorun değildir. Yağan karın erimesi sonucunda buz tutan oluktan dışarıya akamayan sular, dış cepheye zarar verir ve hatta patlatabilir. Bu durumda, çatıdan su sızma ve su kaçakları gibi durumların oluşması, kirişlere gelen zararlar, rutubet ve olası çürümeler söz konusu olabilir. Bunların engellenmesi için çatı oluk ısıtma sistemleri […]

Çatı oluklarında yaşanılan donma hafife alınacak cinsten bir sorun değildir. Yağan karın erimesi sonucunda buz tutan oluktan dışarıya akamayan sular, dış cepheye zarar verir ve hatta patlatabilir. Bu durumda, çatıdan su sızma ve su kaçakları gibi durumların oluşması, kirişlere gelen zararlar, rutubet ve olası çürümeler söz konusu olabilir. Bunların engellenmesi için çatı oluk ısıtma sistemleri kullanılır.

Bu sistem, kamu binaları, tarihi yapılar, ticari kurumların binaları, fabrikalar ve daha çeşitli noktalarda kullanılabilir. Özellikle endüstriyel kurumlardaki düz çatı modelleri, aşırı kar yüklenmesi sonucu çökebilir ve maddi zararlar ortaya çıkar. ayrıca sarkıt ve dikit gibi oluşumların da olması halinde iş güvenliği açısından riskler oluşabilir. Bunların engellenmesi için ısıtıcı kablo birimlerinden oluşan sistemler kullanılır.

Bazı avantajları…

Olukların donmasını hiç kimse istemez ve çatısının çürümesine kimse göz yummaz. Bunun önlenmesi için ısıtıcı birimlerin sağladığı avantajlardan yararlanılması lazımdır. Çatının çeşitli noktalarına yerleştirilen ısıtıcı birimler, ayrıca oluklar için de uygun bir şekilde yerleştirilir. Bu yerleşim sayesinde olukların donması mümkün olmaz. Bununla beraber, çatıda kar birikmez ve ek yükten kaynaklanacak çökme sorunları yaşanmaz. Isıtıcı kablo birimleri tam otomatik şekilde çalışır, ek bir kişinin kontrolüne ihtiyaç duymaz. Kendi zemin sensör ve dekdektör gibi kontrol cihazlarıyla devreye girer veya devreden çıkar. hava koşullarına göre en uygun enerjiyi sarf eder ve buzlanma oluşumlarının önüne geçer.

Kendinden regüleli sistem, uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunar. hava sıcaklığındaki her değişimi algılar ve ona göre enerji kullanılır ve ısı yayar. Hava endeksli sistemi sayesinde kablolarda herhangi bir korozyona uğrama gibi durumlar yaşanmaz. Uzun süre, verimli şekilde kullanılabilir. Farklı sistemlerden oluşan çatı ısıtma birimleri, ihtiyaca göre farklı formlarda uygulanabilir.

Çatı oluk ısıtma markası olarak Form Mühendislik  Endüstriyel kurumların ısıtıcı kablo ihtiyacına cevap veren firma tecrübe ve birikimiyle sürekli geliştirdiği ürün gamıyla yeni oluşan ihtiyaçlara cevap veren ürünlere yer veriyor. 1992’de kurulan firma, Türkiye’nin her noktasına hizmet götürerek, her kurumun kalitesinden yararlanmasını sağlıyor. Birinci sınıf ürünler için https://formmuhendislik.com/ sitesini ziyaret edin.