Bitcoin ( BTC ) Bozdurma , Nakite Çevirme yöntemleri ?

» karma » Bitcoin ( BTC ) Bozdurma , Nakite Çevirme yöntemleri ?

Bitcoin Bozdurma yani Bitcoin Banka Hesabına Aktarma işlemi doğrusu kripto para kullanıcılarının ellerinde bulunan bitcoin ( btc ) lerini gerçek real dünyada kullanılabilecek olan fiziksel paraya çevirme yöntemidir. Bitcoin sahipleri ellerinde bulunan kripto paraları, diğer bir çok dünya ülkesinde olduğu üzere maalesef şu ana kadar direk banka’lar aracılığı ile bozum işlemi yapmış olup nakit paraya […]

Bitcoin Bozdurma yani Bitcoin Banka Hesabına Aktarma işlemi doğrusu kripto para kullanıcılarının ellerinde bulunan bitcoin ( btc ) lerini gerçek real dünyada kullanılabilecek olan fiziksel paraya çevirme yöntemidir. Bitcoin sahipleri ellerinde bulunan kripto paraları, diğer bir çok dünya ülkesinde olduğu üzere maalesef şu ana kadar direk banka’lar aracılığı ile bozum işlemi yapmış olup nakit paraya ( fiziksel Paraya ) çevirememektedir. Bu sebepten ötürü kripto paraların ( btc ) henüz devlet makamları ve bankalar tarafından tanınamamış olmasıdır. Bundan dolayı bitcoin sahipleri faaliyetlerini çeşitli Exchange ( takas ) yada Kripto para borsaları aracılığı ile gerçekleştirmektedirler.  Bu makalemizde sizlere çeşitli bitcoin bozdurma yöntemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bitcoin  ( Btc ) Bozdurma yani nakit paraya çevirme şekilleri nelerdir ? ;

  • Banka’yı aracı kullanarak bitcoin bozdurma yöntemleri ( HAVALE, EFT yada SWİFT ) ; Bu yöntem şuanda ülkemiz üzerinde en yaygın olarak kullanılan Bitcoin nakite çevirme şeklidir. Bu seçenekte bitcoin sahibi, mevcut olan bitcoin’i satın almak isteyen kullanıcı yada şirket ile iletişime geçer. Anlık hesaplanan kur üzerinden yapılacak ticaretin meblağı olan TL, Usd yada Euro döviz birimlerinde meblağı Alıcı tarafınca satıcıya banka aracılığı ile Havale, EFT yada Swıft olarak geçirme edilir. Bu işlemlerde satın alacak olan kişinin uygulama şeklinde gore ödeme harcama olan Havale veya EFT meblağı ya alıcı tarafından tedarik edilir veya satıcı tarafından tedarik edilerek ödeme satıcının vermiş olduğu banka hesap numasına transfer edilir. Lakin alıcı ve satıcı aynı banka ile çalışıyor ise ödeme işlemi bu sefer HAVALE ile yapılır. Havale ile banka üzerinden bitcoin nakite çevirme işlemi işlemi ortalama 1 – 5 dakika içerisinde gerçekleşir.. Eğer ki satıcı ile alıcak olan kullanıcı aynı banka hesabına haiz değil ise işlem EFT ile gerçekleşir. Eft ile banka üzerinden bitcoin bozdurma işlemi bir tek mesai saatleri içinde yapılabilir ( Hafta içi hergün sabh 9:00, akşam 17:00 arasında ). Bankalara bakılırsa çeşitlilik göstererek, işlem süresi 30 dakika’ya kadar uzayabilmektedir. Bu seçenekler haricinde eğer bitcoin’i satmak isteyen kişi yurtdışı kaynaklı bir banka hesabı kullanıyor ise ödeme Swift ile gerçekleşir. Swift İle banka üzerinden  bitcoin bozdurma işlemi 48 72  saat kadar sürebilmektedir.
  • Elden yani nakit ( cash ) olarak bitcoin bozdurma yöntemleri ; Bu seçenek ülkemiz üzerinde genellikle fazla tutarda bitcoin ( btc ) bozdurmak isteyen bitcoin satıcılarının tercih ettikleri bir bozdurma yöntemdir, Bu faaliyeti kullanılmak istenmesindeki en büyük temek neden işlem tutarlılığının yanı sıra banka aracılığı ile fazla miktarda para gönderme işlemi yapılmamak istenmesidir. Bunun sebebini şu demek oluyor ki açıklamak gerekir ise, kullanıcılarında bildikleri benzer biçimde Türkiye’de bankayı aracı kullanarak gerçekleştirilen yüksek tutardaki geçirme işlemlerinin Merkez bankası ( TCMB ) tarafından, şu demek oluyor ki devlet mercileri tarafından denetim edilmesidir. Ne olursa olsun yapılan kripto para işlemlerinde herhangi bir fatura, fiş yada benzeri bir makbuz belgelenememektedir. Bu sebepten dolayı yüksek miktarlarda kripto para işlemleri elden şu demek oluyor ki nakit ( cash ) olarak yapılması daha uygun görünmektedir. Lakin bu hususta son günlerde Türkiye’de yaşanan bazı adli vakalardan  ötürü kullananların bu işlemi yaparken dikkatli olmalarını site olarak tavsiye ediyoruz.İşlem güvenliğinden dolayı görüşmelerinizi mümkünse sadece banka şubeleri içerisinde yapmanızı tavsiye ediyoruz, bu şekilde yaşanmış olan gasp ve benzeri vakaların önüne geçeceğinizi düşünüyoruz, bu tarz şeylerin yanı sıra yaşanmış olan  bazı sahte para olaylarını da sorunsuz bir halde atlatmış olursunuz.,

Bitcoin ( btc ) bozdurma işlemleri ile ilgili olarak ayrıntılı açıklama almak ve anında bitcoin bozdurma için Web sitemizi olan ( Turkcoins.Net ) Sitemiz üzerinde 7/24 aktif olan Canlı Yardım ile iletişime geçerek. Mevzusunda uzman Satış Temsilcilerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.