Beyaz Pleksi

» karma » Beyaz Pleksi

Pleksi, birçok formda üretilebilen bir üründür. Özellikle boyut ve renk olarak çeşitleri mevcuttur. En çok üretilen ve kullanılanları ise renkli ve beyaz pleksilerdir. Pleksi, oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Plastik cam olarak da kabul edilebilir. Ancak cama göre 6 kat daha dayanıklıdır. Işık geçirgenliği de cama oranla %92 daha fazladır. Bu özellikleri de hayatımızın birçok […]

Pleksi, birçok formda üretilebilen bir üründür. Özellikle boyut ve renk olarak çeşitleri mevcuttur. En çok üretilen ve kullanılanları ise renkli ve beyaz pleksilerdir. Pleksi, oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Plastik cam olarak da kabul edilebilir. Ancak cama göre 6 kat daha dayanıklıdır. Işık geçirgenliği de cama oranla %92 daha fazladır. Bu özellikleri de hayatımızın birçok yerinde karşımıza çıkmasını sağlar.

Pleksi Çeşitleri

Pleksi çeşitleri arasında yer alan beyaz pleksi, üretimi sırasında beyaz renk verilen, ısıtılarak kolayca şekil verilebilen, pvc alaşımlı bir malzemedir. Kullanım alanı oldukça geniştir. Estetik görünümü sayesinde birçok alanda tercih edilebilir. Bazı pleksi çeşitlerine göre ışık geçirgenliği daha azdır. 1,5 ila 2,5 mm aralığında kalınlıkta üretilebilir. Özellikle tasarımla ilgili alanlarda çokça tercih edilir. Lazer kesim makinesi kullanılarak kolayca şekil verilebilir.
Pleksinin bir diğer çeşidi olan renkli pleksi ise, üretim aşamasında ihtiyaca göre renklendirerek üretilir.

Daha çok dekorasyon alanında kullanılır. Mekanın tasarımına uygun renk ve boyutlarda kullanılabilmesi, oldukça avantaj sağlayan bir durumdur. Isıtılarak kolayca şekillendirilebilir. Bu da kullanıldığı alanda uygulama rahatlığı sağlar. İhtiyaca göre kırmızı, siyah, mavi gibi birçok renkte üretilebilir. Renkli pleksi oldukça dayanıklı bir malzemedir. Bu nedenle iç ve dış mekan tasarımı başta olmak üzere, kutu yapımında, ev ve ofis mobilyaları üretiminde, banyo ve mutfak dekoru gibi birçok alanda kullanılabilir.

https://pleksifiyatlari.com/