Anne babalara kritik uyarı!

» karma » Anne babalara kritik uyarı!

Özellikle toplumumuzda yer etmiş geleneklerden olan bebek görme ziyaretlerini iptal edin! Kış ve covid gibi salgın dönemlerinde hassas olan bebeğinizi korumak için evinize misafir kabul etmemeniz ailenizin ve bebeğinizin sağlığı açısından en iyisi olacaktır. Bebekler 0-1 yaş arası oldukça hassas bir dönemden geçerler. Bu dönemde solunum yolu bağışıklık sistemi gibi sistemleri oldukça hassastır. Bebekleri korumak […]

Özellikle toplumumuzda yer etmiş geleneklerden olan bebek görme ziyaretlerini iptal edin! Kış ve covid gibi salgın dönemlerinde hassas olan bebeğinizi korumak için evinize misafir kabul etmemeniz ailenizin ve bebeğinizin sağlığı açısından en iyisi olacaktır. Bebekler 0-1 yaş arası oldukça hassas bir dönemden geçerler. Bu dönemde solunum yolu bağışıklık sistemi gibi sistemleri oldukça hassastır. Bebekleri korumak için temastan olabildiğince kaçınılmalıdır.

Bebekle teması olabildiğince aza indirmek riskleri oldukça düşürür. Bebeğinizi sevmek, öpmek sizde bulunan bir bakterinin bebeğe geçmesine neden olabilir. Bebeklerin hassas döneminde onları sevmeden önce özellikle elleriniz iyi yıkamalısınız. Hijyen birinci kuraldır.

 

        Bebeğinizi kış aylarında korumak

 

Salgın döneminde insanlarla temas kurmamaya dikkat ediyoruz. Bebek ziyaretleri bu temas durumunu arttırıyor ve hastalıkların yayılmasına yol açabiliyor. Uzmanların özellikle Covid hastalığı ile grip zatürre gibi hastalıkların yükselişte olacağı kiş döneminde daha da artmasından korkuyor.

Bebeğiniz bu salgınlar karşısında sizden daha savunmasın olacağı gibi daha kolay kapabilir. Evinize gelen misafirler bebeği görmek, sevmek ve öpmek ister ise onları reddetmeniz oldukça önemli. Doktorunuza danışarak bebeğinize vitamin takviyesi yapmak bebeğinizi olası hastalıklara karşı hazır hale getirebilir. Hastalıkları daha kolay atlatmak için C vitamini oldukça önemlidir. Doktor kontrolü altında C vitamini desteği kullanmak bebeğinize yarar sağlayabilir. Bilinçsiz vitamin takviyeleri bebeğinize zarar verebilir

 

Bebek sağlığını nasıl koruyabilirim?

 

Bebek sağlığını düşünen annelerin bilmesi gereken oldukça fazla konu var peki bebek sağlığını nasıl sağlayabiliriz? Bebek Melekleri annelerin bebekler ile ilgili bilmesi gereken her şeyi sizin önünüze sunuyor. Bu dönemlerde bebeğini korumak isteye anneler Bebek Melekleri sitemizi ziyaret edebilir.

Bebek Melekleri, bebeklerin ve annelerin sağlık konularında uzaktan eğirişim ve destek modeliyle hizmet alabilecek bir e-hizmet platformudur. Bebeğinizi büyütürken onun ihtiyacı olan her şeyi sizlere anlatıyoruz.