Alüminyum ve Demir Hurdası Alan Firmalar

» karma » Alüminyum ve Demir Hurdası Alan Firmalar

Siz de ülkemizde her geçen gün büyüyen hurdacı sektörüne katılmayı düşünüyorsanız www.demirkiranmetal.com olarak bu yazıda işinize yarayacağını düşündüğümüz bilgileri derledik. Hurda geri dönüşümü ülkemizde hala kârlı bir iştir. Çalışma şartları tehlikeli ve zor olsa da işinizi iyi yaptıktan sonra gayet iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Öncelikle işe başlamadan önce kendiniz için bir hedef belirleyin ve buna […]

Siz de ülkemizde her geçen gün büyüyen hurdacı sektörüne katılmayı düşünüyorsanız www.demirkiranmetal.com olarak bu yazıda işinize yarayacağını düşündüğümüz bilgileri derledik.

Hurda geri dönüşümü ülkemizde hala kârlı bir iştir. Çalışma şartları tehlikeli ve zor olsa da işinizi iyi yaptıktan sonra gayet iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Öncelikle işe başlamadan önce kendiniz için bir hedef belirleyin ve buna ulaşmak için rota çizin.

Hurdaları Tanıyın

Hurdacılık yaparken zarar edip batmamanın en önemli kurallarından biri hurda çeşitlerini tanımaktır. Binlerce hurda cinsi ve bunların çeşitleri vardır demir hurdası, alüminyum hurdası gibi. Bunların her birinin de kendine göre bir değeri ve kullanım yeri vardır. Size çok değerli gibi görünen bir hurda aslında çöp diye tabir edilen ve geri dönüşümü mümkün olmayan cinsten bir atık da olabilir.

Fiyatlandırma Mantığını Öğrenin

Hurdacılar olarak hurdayı önce satın alıyoruz sonra da satıyoruz. Burada fiyatlandırma algoritmasını bilmek gerekiyor. Hurdanın alım ve satım sürecini öğrenmelisiniz. Hurdayı kaça satabileceksiniz, sonrasında ek masraf ne kadar olacak, taşıma, işçilik, yakıt, araç gereç gibi masrafları bilmek de çok önemli.

 

Hurdayı Kime Satacaksınız?

Türüne bağlı olarak bazı hurdalar çok geniş alan kaplamaktadır. Hurdacılar bu hurdaları depoda tutmak yerine genelde aracı firmalar aracılığıyla veya doğrudan geri dönüşüme gönderirler. Burada hurdayı aracıya mı yoksa direkt fabrikaya mı satacağınız tamamen sizin isteğinize bağlı. Çünkü hurda tonajınız fazla değilse büyük fabrikalara satmakta zorlanabilirsiniz. Bu durumda mecburen aracı firmalara göndermek zorunda kalabilirsiniz. Size düşen hurdanızıne kadardan alacakları, fire oranları, hangi şartlarda alçakları gibi bilgileri vereceğiniz yerden öğrenmek ve kararınızı buna ona göre vermek.

 

Hurda Temini İçin Sürekli Olarak Saha Analizi Yapın

Size hangi hurda türü daha mantıklı geliyorsa ona odaklanın ve onun çıktığı yeribirincil saha olarak belirleyin. Burada çalışmaya ağırlık vermeniz sizin için hem zaman hem de para tasarrufu demektir. Mesela eğer şantiye sahalarından demir hurdası almayı planlıyorsanız mutlaka yeni inşaatlar yapılan yerlere ağırlık vermelisiniz.