Alüminyum Tavan Çeşitleri Nedir?

» karma » Alüminyum Tavan Çeşitleri Nedir?

Alüminyum tavan kategorisi günümüzde birçok mekân tasarımında kullanılmaktadır. Çeşitli seçenekleri içerisinde barındıran bu tavan sistemi estetik olarak oldukça güzel kabul edilmektedir. İç ve dış mekân tasarımlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Alüminyum tavanlar 3 farklı kategoride yer almaktadır. Bunlar alüminyum asma tavan, alüminyum asma kaset tavan ve alüminyum özel üretim asma tavan olarak ayrılmaktadır. Kurumsal firmalarda oldukça sık […]

Alüminyum tavan kategorisi günümüzde birçok mekân tasarımında kullanılmaktadır. Çeşitli seçenekleri içerisinde barındıran bu tavan sistemi estetik olarak oldukça güzel kabul edilmektedir. İç ve dış mekân tasarımlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Alüminyum tavanlar 3 farklı kategoride yer almaktadır. Bunlar alüminyum asma tavan, alüminyum asma kaset tavan ve alüminyum özel üretim asma tavan olarak ayrılmaktadır. Kurumsal firmalarda oldukça sık tercih edilen bu ürün, alışveriş merkezleri, hastaneler, okullar, ofisler gibi sayısız alanda kullanımı mümkün kılmaktadır. Havalandırma sistemi için oldukça rahat bir seçenek olan bu ürün çeşidi giyotin cam ile birlikte oldukça rahat kullanılabilmektedir.

Alüminyum Tavan Yapımında Bunlara Dikkat Edilmeli!
Alüminyum tavan yapımında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar yer almaktadır. Bunların başında aluminyum tavan yapılacak alanın uygunluğu göz önünde bulundurulmaktadır. Havalandırma sistemi de bununla birlikte hazırlanacaksa dikkat edilmesi gereken unsur çalışma tekniklerinin ayrı ayrı profesyoneller tarafından hazırlanması olmaktadır. Hazırlık süreci ve alanı pergola tente gibi kısıtlı olmayan bu ürün olmaktadır. Montaj esnasında doğabilecek aksilikler için teslim tarihinin erken tercih edilmesinde fayda bulunmaktadır. Bu ürün çeşidi giyotin cam ile birlikte uyum sağlaması ile bilinmektedir. Yoğunluk ile havalandırma sistemi için delikli olarak hazırlanmaktadır. Aynı zamanda alçak tavan olan mekanlarda tercih edilmesinde bir sorun oluşmamaktadır. Kolay montajı olması sayesinde oldukça yoğun tercih edilen bu ürünün ölçüleri dikkatli alınması gerekmektedir.