Airbag Bakımı Nedir?

» karma » Airbag Bakımı Nedir?

Ön ve ön kısımlara yakın çarpmalarda bir güvenlik sistemi olarak tasarlanmıştır. Özellikle göğüs ve kafa yaralanmalarının şiddetini azaltmak üzere orta ve üzeri ciddi durumlarda açılır. Kaza halinde doğru emniyet kemeri takılması halinde daha koruyucu bir önlem olduğu da unutulmamalıdır. Bu kadar hayati önem taşıyan airbag tamiri ve bakımı da ihmal edilmemesi gereken bir noktadır. Düzenli olarak […]

Ön ve ön kısımlara yakın çarpmalarda bir güvenlik sistemi olarak tasarlanmıştır. Özellikle göğüs ve kafa yaralanmalarının şiddetini azaltmak üzere orta ve üzeri ciddi durumlarda açılır. Kaza halinde doğru emniyet kemeri takılması halinde daha koruyucu bir önlem olduğu da unutulmamalıdır. Bu kadar hayati önem taşıyan airbag tamiri ve bakımı da ihmal edilmemesi gereken bir noktadır. Düzenli olarak yapılan bakım ilerleyen zamanlarda yaşanabilecek sıkıntıların hafife inmesi açısından gereklidir. Uzman kadromuz ve deneyimli personelleri ile hizmet veren firmamız gerekli bakım işlemlerini harfiyen yerine getirerek önlem almanızda sizlere destek olmaktadır.

 

Airbag Orijinali Bozuk Olabilir mi?

 

Çok nadir görülse de airbag servisi olarak karşılaştığımız bir durumdur. Bunun önüne geçebilmek adına düzenli olarak bakım yaptırıyor olmanız gereklidir. Bu bakımlar sırasında airbag de bir sorun olup olmadığı da kolaylıkla uzman personelimiz tarafından tespit edilecektir. Zamanında bakım yapılan her şey gibi airbag de uzun ve güvenli kullanım sağlar. Firmamız olarak deneyimli ve işinde profesyonel çalışanlarımızla sizlere güvenli sürüşler için destek olmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Düzenli bakım yaptırarak airbag bozuk olabilir mi sorusunu öğrenebilirsiniz.

 

Airbag Sistemine Nerede Bakım Yaptırabilirim?

 

Emniyet kemeri ve airbag oluşabilecek can kaybının önüne geçmek üzere tasarlanmıştır. Herhangi bir kazada hasar almamış olsa bile düzenli olarak bakıma ihtiyacı vardır. Kaza olmadan da airbag sistemi zarar görmüş olabilir. Bir darbe yanlış bir işlem sonucu hasar alıp almadığını öğrenmenin en kolay yolu ise bakımını zamanında yaptırmaktır. Yine bu işlemi yaptırmak için güvenilir bir firma ile çalışmak da önemlidir.

 

Çünkü otomotiv sektöründe çok fazla yan ürün bulunmaktadır. Bunu anlayabilmek için ise profesyonel olmak gereklidir. Güven veren işinde deneyimli bir firma ile çalışırsanız bunun önüne geçmiş olursunuz. Orijinalliğini kaybetmeden bir bakım ve tamirat yaptırabilmek amacıyla müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Airbag İçin Güvenli Kullanım İpuçları Var mı?

 

Öncelikle araç kullanımında sürücünün direksiyona 25 cm mesafede durması önemlidir. sürücünün uygun pozisyonda oturması ve sürücü koltuğunu mümkün olduğunca geriye çekmiş olması gereklidir. Emniyet kemeri takılması da burada önem arz etmektedir. Güvenli kullanım ve bakım için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.