5G Serisi

» karma » 5G Serisi

Lte Router cihazları evlerde veya iş yerlerinde akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar veya tablet gibi cihazlarda internet kullanımı için yönlendirici görevi görür.

 

 

Lte Router cihazları evlerde veya iş yerlerinde akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar veya tablet gibi cihazlarda internet kullanımı için yönlendirici görevi görür. Bu cihazlar, modeme gelen interneti, kullanıldığı alana kablosuz olarak dağıtmaya yarar. Router cihazların 2 farklı türü var ve bunlardan biri tek birimli cihazlardır. Bu cihazlar daha küçük ev ve işyerlerinde, kablosuz internetin tüm alana yettiği yerlerde kullanılır. Bir diğer tür olan birden fazla birime sahip cihaz, ethernet kablosuyla modeme bağlanarak iş yeri ve evlerde her yere internet sağlayabiliyor.

 

Hem modem hem de router görevi gören cihazlar sayesinde iki cihazı yerleştirmekten kurtuluyorsunuz. Tek cihazla interneti tüm alana dağıtabiliyorsunuz. Bu cihazlarda tek bant genişliği paylaşma mevzusu var ve bu yüzden sosyal medyada gezerken, oyuna girdiğinizde yavaşlama görülebiliyor.

 

Router Nasıl Kurulur?

 

Lte Router cihazının çalışabilmesi için bir güç kaynağından enerji alması gerekir. Adaptörden güç alan router, internete ulaşabilmek için DSL veya fiber hatlar yardımıyla haberleşme bağlantısı gerekir. Modemli router cihazların kullanımı kolay ve basittir. Üzerinde bulunan Ethernet portları sayesinde internet yayını yapabilir ve antenleri yardımıyla kablosuz yayın yapabilirler.

 

İçinde işlemci ve bellek bulunan cihazlar, çoklu sayıda bağlantı yapıldığında hepsine erişim sağlayamayabiliyorlar.  Router cihazlar, IP adresini ayrıştırırsak kablolu-kablosuz bağlantı kurmak için cihazlara internete erişmek için IP atar. Bu konu ile ilgili Ricon Mobile sitesinden detaylı hizmet alabilirsiniz.