Ünlü Oyuncu Dursun Ali Sarıoğlu Vefat Etti

» GÜNDEM » Ünlü Oyuncu Dursun Ali Sarıoğlu Vefat Etti

ÖLÜM NEDENİ KALP KRİZİ Yılların emektarı ünlü oyuncu Dursun Ali Sarıoğlu hayatını kaybetti.Usta oyuncunun kalp krizi nedeni ile hayatını kaybettiği belirtildi. 81 yaşındaki usta oyuncu aslen Rizeliydi. Sarıoğlu, “Kel Behzat” ile “Tarumar” tiplemeleri ve “Çat çat çat, kel Behzat!” repliğiyle izleyenlerin sevgisini kazanmıştı. DURSUN ALİ SARIOĞLU KİMDİR? Ekonomik nedenlerle ilköğretimden sonra eğitim alamayan Dursun Ali […]

ÖLÜM NEDENİ KALP KRİZİ

Yılların emektarı ünlü oyuncu Dursun Ali Sarıoğlu hayatını kaybetti.Usta oyuncunun kalp krizi nedeni ile hayatını kaybettiği belirtildi.

81 yaşındaki usta oyuncu aslen Rizeliydi. Sarıoğlu, “Kel Behzat” ile “Tarumar” tiplemeleri ve “Çat çat çat, kel Behzat!” repliğiyle izleyenlerin sevgisini kazanmıştı.

DURSUN ALİ SARIOĞLU KİMDİR?

Ekonomik nedenlerle ilköğretimden sonra eğitim alamayan Dursun Ali Sarıoğlu, 10 yaşlarındayken İstanbul’a gelerek vasıfsız çocuk işçi olarak birçok işte çalıştı. 1960’lı yılların ikinci yarısında açılan bir tiyatro oyunculuğu sınavından başarıyla çıkarak çeşitli tiyatro topluluklarında 30 civarında rolde oynadı. Kamerayla geç tanışan sanatçı, 1982 yılından itibaren sinema ve dizi filmlerde çeşitli roller üstlendi. Karakter oyuncusu olan Sarıoğlu, genellikle “Karadeniz tiplemeleri”yle tanınmaktadır. Ancak en bilindik rolleri, 1992’de rol aldığı “Ana” adlı dizide, “Çat çat çat, kel Behzat!” ve “Yaşasın kötülük!” replikleriyle tanınan mafya babası “Kel Behzat” karakteri, 1996 yılında rol aldığı “Tatlı Kaçıklar” adlı dizideki “Tarumar” adlı mafya babası karakteri ve “Yasemince” programında canlandırdığı komiser karakteridir.