Reyhanlı Davasına Karar

» GÜNDEM » Reyhanlı Davasına Karar

Reyhanlı’da 53 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin davada Nasır Eskiocak, 53 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırıya ilişkin davada kararını açıkladı. 33 sanığın yargılandığı davada, saldırının faili ve planlayıcısı olmakla suçlanan bir numaralı sanık Nasır Eskiocak 53 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 8 firari sanık hakkında kırmızı bülten kararı ise devam edecek. […]

Reyhanlı’da 53 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin davada Nasır Eskiocak, 53 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırıya ilişkin davada kararını açıkladı.

33 sanığın yargılandığı davada, saldırının faili ve planlayıcısı olmakla suçlanan bir numaralı sanık Nasır Eskiocak 53 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

8 firari sanık hakkında kırmızı bülten kararı ise devam edecek.

Reyhanlı’da 11 Mayıs 2013’te gerçekleştirilen bombalı saldırıda 5’i çocuk 53 kişi hayatını kaybetmişti.

9 sanık hakkında 53’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, 11 sanık hakkında “örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” ve “suçluyu kayırmak” suçlarından 20’şer yıla, iki sanık hakkında da “örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan 15’er yıla kadar hapis cezası istenmişti.