Nicolas Maduro Soluğu Nusret’de Aldı

» GÜNDEM » Nicolas Maduro Soluğu Nusret’de Aldı

İstanbul’a gelen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, saltbae haraketiyle tüm dünyada fenomen haline gelen Nusret Gökçe’nin restoranında yemek yedi. Görüntüleri sosyal medyadan yayınlanan Maduro’ya ülkesindeki ekonomik kriz nedeniyle Venezuela muhalefetinin önde gelen isimleri tepki gösterdi. Maduro yaptığı açıkalamada, “Çok sempatik bir adam. Neşeli ve Venezuela’yı seviyor” dedi. Çin’e yaptığı resmi ziyaretin ardından İstanbul’a uğrayan Venezuela […]

İstanbul’a gelen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, saltbae haraketiyle tüm dünyada fenomen haline gelen Nusret Gökçe’nin restoranında yemek yedi. Görüntüleri sosyal medyadan yayınlanan Maduro’ya ülkesindeki ekonomik kriz nedeniyle Venezuela muhalefetinin önde gelen isimleri tepki gösterdi. Maduro yaptığı açıkalamada, “Çok sempatik bir adam. Neşeli ve Venezuela’yı seviyor” dedi.

Çin’e yaptığı resmi ziyaretin ardından İstanbul’a uğrayan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, eşi Cilia ile birlikte dünya çapında üne kavuşan Nusret Gökçe’nin sahibi olduğu restoranda yemek yedi. Dünyaca ünlü isimlerle fotoğraflar ve videolar paylaşan Gökçe’nin Maduro ile çektiği görüntüler de sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Videolardan birinde Gökçe, Maduro ve eşine yemek servisi yaparken bir diğer videoda Maduro, üzerinde adının yazılı olduğu bir kutudan aldığı puroyu içiyor.

Nusret yemeğin ardından Maduro ve eşine üzerinde kendisiyle özdeşleşen saltbae haraketinin yaptığı fotoğrafın basılı olduğu tişört hediye etti.

MADURO’DAN AÇIKLAMA
Maduro, Venezuela devlet televizyonuna yaptığı açıklama ile Nusret’te yemek yediğini doğrularken, “Ünlü bir restorana gittik, Nusret. Buradan Nusret’e selamlarımı yolluyorum. Bizzat kendisi de orada hazır bulundu. Sohbet ettik, iyi vakit geçirdik. Çok sempatik bir adam. Neşeli ve Venezuela’yı seviyor. Bana defalarca, “Venezuela’yı takdir ediyorum” dedi. Buradan Türkiye’ye, kendisine selamlarımı yolluyorum” ifadelerini kullandı.

Venezuela Kongresi’nin eski başkanı muhalif lideri Julio Borges ise Twitter paylaşımında, “Venezuelalılar acı çekerken ve açlıktan ölürken, Nicolas Maduro ve Cilia sefa sürüyor” ifadelerini kullandı.