Nevşehir’de İki Kişinin Cansız Bedeni Bulundu

» GÜNDEM » Nevşehir’de İki Kişinin Cansız Bedeni Bulundu

ÖLENLER ÖĞRETİM GÖREVLİSİ VE YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİ Nevşehir’in Çardak köyünde iki kişinin cansız bedeni bulundu.Bulunan cansız bedenlerin öğretim görevlisi ve yüksek lisans öğrencisine ait olduğu açıklandı.Nevşehir’in Çardak köyünde hareketsiz yatan iki kişiyi gören kişiler hemen olay yerine ambulans çağırdı.Olay yerine gelen sağlık görevlileri 2 kişinin öldüğünü belirlerdi. ÖLENLERDEN BİRİ ERKEK DİĞERİ BAYAN Ölenlerin kimlikleri ise […]

ÖLENLER ÖĞRETİM GÖREVLİSİ VE YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİ

Nevşehir’in Çardak köyünde iki kişinin cansız bedeni bulundu.Bulunan cansız bedenlerin öğretim görevlisi ve yüksek lisans öğrencisine ait olduğu açıklandı.Nevşehir’in Çardak köyünde hareketsiz yatan iki kişiyi gören kişiler hemen olay yerine ambulans çağırdı.Olay yerine gelen sağlık görevlileri 2 kişinin öldüğünü belirlerdi.

ÖLENLERDEN BİRİ ERKEK DİĞERİ BAYAN

Ölenlerin kimlikleri ise açıklandı.Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğretim görevlisi Doç.Dr. Sadettin Baştürk ve Yüksek Lisans öğrencisi Kübra Yılmaz hayatlarını kaybetti.Yapılan incelemeler sonrası iki kişinin cesetleri morga kaldırıldı.Olayla ilgili işlem başlatıldı.

Yaşanan bu olayla ilgili ise Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü’nden Açıklama Geldi.

İşte Üniversiteden Yapılan O Açıklama;

“11 Nisan 2018 tarihinde meydana gelen elim olay sonucu hayatını kaybeden üniversitemiz mensupları S.B. ve K.Y.’nin vefatının ardından rektörlüğümüzce idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna ifade etmek isteriz ki, üniversitemiz çağdaş ilkeler doğrultusunda, evrensel eğitim kurumu anlayışıyla hareket etmektedir. Kişisel ve münferit sayılabilecek bu elim hadiselerin bilimsel, kültürel, sosyal ve sportif alandaki başarılarla söz ettiren üniversitemizin kurumsal kimliğine zarar vermemesi gerektiğini altını çizmek isteriz. Bu tür elim olayların bir daha yaşanmaması temennisiyle, vefat edenlerin aileleri başta olmak üzere, tüm üniversitemiz mensuplarına başsağlığı ve sabır dileriz.”